A legforróbb tengerentúli részvények közül néhány az amerikai gazdaság lehűlésére utal. A közművállalatok és az egészségügyi cégek részvényei ugyanis az S&P 500 index legjobban teljesítő papírjai közé emelkedtek a folyó negyedévben. Az előbbiek 7,8, az utóbbiak 6,6 százalékkal kerültek feljebb, miközben az indexátlag csak 4,9-del nőtt.
A Wall Street Journal emlékeztet, hogy a befektetők általában akkor halmozzák az ilyen típusú részvényeket, amikor borúsak a kilátások, mert az orvoslátogatások száma vagy az áramfogyasztás válságban sem csökken lényegesen.
Ezt a vélekedést erősíti, hogy a Goldman Sachs augusztusban 9 százalékról 5,5-re vágta vissza a harmadik negyedéves amerikai gazdasági növekedési prognózist arra hivatkozva, hogy a delta-variáns miatt mérséklődik a fogyasztás.
Az amerikai tőzsdei lap szerint a gazdasági növekedés második félévi lassulása aligha vetít előre recessziót, ugyanakkor a részvénypiaci átrendeződés korrekciót jelezhet a tőzsdéken. Bár a járványból való kilábalás és az erőteljes jegybanki stimulus újabb csúcsokra hajtotta a részvényindexeket,
a vírusvariánsok megjelenése miatt immár a részvénypiacok ellenálló-képessége kerül előtérbe.
Különösen, hogy az S&P 500 az idén 20 százalékot emelkedett és 52 napot zárt rekorddal. Bár az értékelések ez évben alacsonyabbak lettek, mivel a bevételek megugrottak, de továbbra is történelmi szinten maradtak.
Bob Doll, az 5,8 milliárd dollárt kezelő Crossmark Global Investments befektetési igazgatója szerint a harmadik negyedévet is gazdasági növekedés és profitbővülés jellemezheti. Még ha lassul is a gazdaság a második negyedévhez képest. Ezért a részvénypiaci korrekciót a befektetők könnyen vételi lehetőségként értékelhetik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.