A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX emelkedő forgalom mellett 52 838,78 ponton zárt, a múlt pénteki értéket 668,98 ponttal, vagyis 1,28 százalékkal meghaladva.
Az összforgalom 67,755 milliárd forintra nőtt, míg az előző héten 56,395 milliárd forintot tett ki. A vezető részvények vegyesen teljesítettek.
A BÉT gyengén kezdte a hetet, a BUX 1,62 százalékot esett hétfőn, bár a nyugati részvényindexek ennél is nagyobbat. A keddi zárásra már csak 0,37 százalékos volt a magyar részvényindex csökkenése, majd szerdán és csütörtökön 1,61, illetve 1,75 százalékos emelkedés következett.
A tőzsdei mozgásokat az Equilor Befektetési Zrt. szerint jórészt a nemzetközi hangulat határozta meg, amely a hét első felében javult, de a hét közepére kedvezőtlenre fordult az Egyesült Államokban várható monetáris szigorítások miatt. Hozzátették, hogy a BUX árfolyamát az ukrán-orosz konfliktus szintén befolyásolja, az OTP és a Richter ugyanis a kelet-európai piacokon is érdekelt. Ha elhúzódik a háborúval fenyegető helyzet, a tőzsdei bizonytalanság hosszabb távon fennmaradhat, és az árfolyamok alakulását nehéz lesz megjósolni – tették hozzá.
A BUX a hét utolsó napját enyhe csökkenéssel zárta, a nyugati részvényindexek közben sokkal nagyobbat estek. Az elemzők szerint a BÉT azért teljesíthetett jobban, mert a legnagyobb forgalmú kibocsátót, az OTP-t megmentette a gyengüléstől az osztrák Erstétől érkezett céláremelés.
A Mollal kapcsolatban megemlítették, hogy az Oman Oil kiszállt a magyar olajtársaságból. Az Oman Oil a Mol két Különleges Munkavállalói Részvényesi Program (KMRP) Szervezete részére értékesítette a részvényeit, így a Molban lévő szavazati jogainak aránya 7,14 százalékról nullára csökkent.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 4172,22 pontra esett, a változás 2,36 százalék.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.