A kibocsátás január 19-én zárul, és a légitársaság a befolyó pénzt általános üzleti célokra költi, illetve visszafizeti a Bank of England felé fennálló 300 millió angol fontos tartozását, amelyet a koronavírus miatti lezárások idején, gyorssegélyként vettek fel.
Megfigyelők szerint a gyorsan növekvő diszkont légitársaság igyekszik meglovagolni a robusztus piaci növekedést, és a vonzó árazású kibocsátási lehetőséget.Érdekesség, hogy a légitársaság menedzsmentje 100 millió font egyszeri bónuszt ajánlott fel vezetőjének, Váradi Józsefnek, ha a következő öt évben több, mint megduplázza a cég részvényeinek árát.
A kötvénykibocsátás az Euro Medium Term Note Program keretében valósult meg, és az értékpapírokat a Barclays, a BNP Paribas, a Citigroup és a J.P. Morgan is forgalmazza. A Wizz Air a Fitch Ratings-től BBB-, a Moody's-tól pedig Baa3-as besorolást kapott.
Váradi József, a Wizz Air Csoport vezérigazgatója elmondta: a második kibocsátás, még a tavalyi ajánlatuknál is kedvezőbb, a bevételből folytatják a légitársaság építését, a cég piaci pozíciójának megerősítését.
A Wizz egyébként január 26-án közli üzleti évének harmadik negyedéves eredményét. Az utóbbi időben számos cég elemezte a Wizz Air kurzusát, a legfrissebb anyagot a Deutsche Bank jegyzi. A pénzintézet szakértői alapvetően továbbra is optimisták, ugyanis még a 78 dollár fölöttiről 76 dollárra csökkentett céláruk is 20 százalékos felértékelődési potenciált hordoz a részvények jelenlegi kurzusához képest. Összességében három elemző cég eladásra ajánlja, másik három tartásra értékeli, további öt pedig vételi minősítést ad a papírokra. Konszenzusos céláruk pedig 69,19 dolláron van.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.