Bő négyszázalékos ralival 3000 forint fölé emelkedett a Mol kurzusa csütörtök délután, messze kiemelkedve ezzel a pesti tőzsde mezőnyéből. A magyar olajtársaság papírjai ezzel közel két és fél éves csúcsra erősödtek, legutóbb 2019 novemberében – még jóval a koronavírus-járvány kitörése előtt – jártak ilyen magaslaton. A szintlépéshez kifejezetten magas, közel 3,6 milliárd forintos forgalom társult.
A társaság számára rendkívül kedvező iparági környezet, amit az orosz–ukrán háború következményeként dráguló nyersanyagárak, valamint a szélesre nyíló brent–ural árkülönbözet ugyancsak támogat, ellensúlyozva az üzemanyagár-sapka negatív hatását.
Emellett a tavalyi rekorderedményből fizetendő, részvényenként 300 forintos osztalék is igencsak vonzó lehet a befektetőknek, ez ugyanis még a közelmúlt ralijával együtt is 10 százalékos hozamot jelent. A régiós versenytársak körében is kiemelkedő juttatás kifizetését az április 28-i közgyűlésen hagyhatják jóvá a befektetők.
A magyar társaság megítélése az elemzők körében is egyre kedvezőbb,
legutóbb a KBC srófolta fel 3200 forintra a részvény fair értékét. Ennél azonban szép számmal akad jóval magasabb árfolyam-várakozás is, a HSBC 3600, a Goldman Sachs 3700 forintra taksálja a papírt.
Több elemzőház pedig már új történelmi csúcsot prognosztizál, az orosz Renaissance Capital célára 4200 forint, a legoptimistább lengyel mBank pedig 4241 forintos árfolyamcélt határozott meg egyéves távlaton.
A Refinitiv elemzői konszenzusában szerelő átlagos célár 3282 forint, ami további 13 százalékos ralit feltételez. A tizenegy Molt követő szakértő közül nyolc vételt, további három pedig tartást javasol.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.