Az Infineon eredménysorán nem látszik a globális csiphiány árfelhajtó hatása, a német csipgyártó óriás üzleti évének március 31-ével véget ért
második negyedében 467 millió eurós nyereséget ért el, szemben az egy évvel korábbi időszak 457 milliós adatával,
illetve a megelőző negyedév 461 milliós pluszával.
Az Infineon a folyó negyedévre 3,40 milliárd eurós bevételt és 21 százalékos marzsot irányoz elő, amennyiben az euró/dollár árfolyam az 1,10-os szint környékén táboroz le, ehhez az eurónak azért erősödnie kellene a jelenlegi, 1,05-os szintről. A müncheni székhelyű vállalat az üzleti évre szóló bevételvárakozását a januári félmilliárd euró után most ugyanekkora összeggel növelte meg, elérve a 13,5 milliárdot. Igaz, a számos bizonytalansági tényező miatt a végösszeg mindkét irányba kilenghet fél-fél milliárd euróval. A 2022-es marzsot 22 százalékra növelik.
Közleményében Jochen Hanebeck vezérigazgató az ukrajnai háborút és az ellátási láncokra fokozott nyomást helyező kínai koronavírus-járvány esetleges súlyosbodását jelölte meg mint a két legnagyobb kockázati tényezőt. Az Infineon megrendelésállománya kiválóan alakul, a globális autóipari csipkereslet messze meghaladja a kínálatot és a rendelkezésre álló kapacitásokat.
Mint arról beszámoltunk, a múlt héten két nagy a német autógyártó – a Volkswagen és a BMW – egyaránt termelésének jelentős, 20 százalék körüli éves visszaeséséről számolt be, amiben szintén komoly szerepe volt a csipellátásuk körüli bizonytalanságoknak. Ugyanakkor mindketten már a helyzet normalizálódását várják a második fél évtől.
Az Infineon masszív, 3,205 milliárd eurós likvid tartalékkal rendelkezik, igaz, ez bő egymilliárddal kevesebb a december véginél, de ebben egy 382 milliós kötvénykifizetés, a 351 milliós negyedéves osztalékkifizetés, valamint az amerikai Cypress Semiconductor Corporation 2020 áprilisában lezárult 9,4 milliárdos felvásárlásához felvett bankhitelből esedékes 555 millió törlesztés a felelős. A Cypress megvásárlásával került be az Infineon a világ tíz legnagyobb csipgyártója közé. A társaság nettó adósságállománya 300 millióval magasabb, 2,373 milliárd euró volt az időszak végén, nem utolsósorban az említett akvizíció költségei miatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.