A Microsoft élesen bírálta a brit Verseny- és Piacfelügyeleti Hatóság (CMA) jelentését, amely szerint az Activision Blizzard felvásárlása kárt okozhat a fogyasztóknak – írja a Reuters. Az amerikai cég szerint a felügyeleti szerv elfogult.
Az Xbox konzolokat gyártó Microsoft még januárban jelentette be, hogy 69 milliárd dollárért felvásárolta az egyik legnagyobb videójáték-kiadót, az Activision Blizzardot, amivel rengeteg játék került az amerikai vállalat kezébe.
A redmondiak biztosították riválisaikat, hogy a birtokukba jutott játékok a versenytársak konzolain is elérhetők lesznek, és nem lesznek Xbox-exkluzívak.
Azonban a Sony azzal vádolta a Microsoftot, hogy az akvizíció után tulajdonába kerülő játékok nem lesznek elérhetők a PlayStation konzolokon. A japán vállalat leginkább amiatt aggódik, hogy a Call of Duty nevű kasszasiker később nem lesz játszható az eszközein. A különböző háborúkban játszódó FPS minden idők legsikeresebb és a világ egyik legnépszerűbb, egyben rengeteg bevételt termelő videójáték-sorozata.
A Sony szerint a redmondi cég csak korlátozott számú évig ajánlotta fel az Activision sikerjátékának PlayStationre történő kiadását, így a távol-keleti vállalat rengeteg bevételtől esne el később. A brit versenyhatóság még az előző hónapban indított vizsgálatot, és mostani jelentésében úgy fogalmazott, hogy a videójáték-ipart megváltoztató fúzióról van szó.
A CMA szerint az üzlet rontaná a Sony versenyképességét, és végső soron kárt okozna a fogyasztóknak.
„Vizsgálatunk célja a verseny védelme a brit játékosok és vállalkozások érdekében” – mondta a felügyeleti szerv szóvivője. A CMA szerint az első fázisú határozat három olyan területet azonosított, ahol az ügylet kárt okozhat: a játékkonzolok, a többjátékos előfizetési szolgáltatások és a felhőalapú játékszolgáltatások.
A redmondi cég szerint a CMA elfogult, mivel csak a Sony érveit vette figyelembe. A vállalat közölte: a játékok továbbra is elérhetők lesznek a riválisok konzoljain, és a brit felügyeleti szerv erősen eltúlozza a Call of Duty jelentőségét.
A Microsoft üzletét világszerte tanulmányozzák a hatóságok, többek között az Egyesült Államokban is, valamint az Európai Unió is hivatalosan vizsgálatot indított. Az Egyesült Királyság szabályozó hatóságának március 1-jéig kell végleges döntést hoznia arról, hogy engedélyezi az üzletet, vagy sem.
Válságálló a videójáték-ipar? – most megdőlhet a régi igazságA videójáték-ipart általában válságállónak tartják, a küszöbönálló recesszió azonban ezt a régi igazságot is megkérdőjelezi. A mostani gazdasági helyzetben a munkaerőpiac erős, így várhatóan kevesebb idő marad a játékokra. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.