Nemcsak a bónuszok csökkennek meredeken az amerikai bankszektorban.
A Goldman Sachs több ezer alkalmazott elbocsátását tervezi
a The Wall Street Journal értesülései szerint. Bár a bank jövőre karcsúbb lesz, de még mindig több alkalmazottja marad, mint a járvány előtti létszám. A Goldmannak szeptemberben 49 ezer alkalmazottja volt, szemben a 2019 végi 38 ezerrel. Emellett megnyirbálja, bizonyos esetekben pedig lenullázza az alulteljesítő alkalmazottak éves bónuszait.
A többi Wall Street-i bankházhoz hasonlóan
a Goldman is agresszíven bővítette a létszámot 2020-ban és 2021-ben,
hogy lépést tartson az akvizíciós hullámmal. Ám az idei év már egy másik történet: a gazdasági lassulás, az európai háború és az emelkedő kamatlábak medvepiacot és a vállalatfelvásárlások visszaesését hozták. A Morgan Stanley is 1600 fős leépítést jelentett be december elején.
A Goldmannél az elbocsátások az éves munkaerő-felülvizsgálatok részét képezik. Az alulteljesítők elbocsátásának gyakorlatát csak a járvány idején függesztették fel.
A legtöbb Wall Street-i alkalmazotthoz hasonlóan a Goldman munkatársai is a javadalmazásuk nagy részét éves kifizetésekben kapják, amit a saját teljesítményükhöz és a cég eredményeihez kötnek. Azok az alkalmazottak, akik nem kapnak bónuszt, ezt általában távozásra való felhívásként értelmezik. Az amerikai tőzsdei lap szerint,
a magasan fizetett partnerek és más vezetők bónuszainak megszüntetése mozgásteret adhat a banknak, hogy megőrizhesse a junior bankárok kompenzációját.
Az ügyet ismerők szerint a technológiai szektorral foglalkozó befektetési bankárokat, köztük néhány ügyvezető igazgatót is érintenek az elbocsátások
A nagy ívű fellendülést gyorsan követte a leszálló ág, s a boom idején a bankok valószínűleg túlvállalták magukat – mondta Alan Johnson, a pénzügyi szolgáltatásokra szakosodott tanácsadó cég, a Johnson Associates ügyvezető igazgatója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.