Makrogazdasági oldalról enyhe gazdasági növekedést és bár lassuló, de az elmúlt évekhez képest magas inflációt jósolnak az elemzők. A várakozások szerint az Egyesült Államok gazdasága az év második felében recesszióba kerül. A főbb eszközosztályok közül sokat javultak a fejlett országok kötvényeinek kilátásai, ugyanis ezek jelentős hozamemelkedésen vannak túl, így ha nem következik be újabb hozamemelkedés, akkor ismét stabil építőelemei lehetnek a portfólióknak, sőt, ha a recesszió tényleg bekövetkezik az idén, akkor az ilyenkor szokásos hozamcsökkenés további pozitív hozamot jelenthet a kamatbevételeken felül.
A nyersanyagokat illetően vegyes a kép. A lassuló gazdasági aktivitás nem kedvez sem az energiahordozóknak, sem az ipari fémeknek, az alacsony készletszintek és a szűkös kapacitások azonban ezt ellensúlyozhatják.
A nemesfémeknek a reálhozamok csökkenése nyújthat kedvező hátteret az idén.
A részvények tavalyi vesszőfutása elsősorban az árazási mutatók csökkenésének volt betudható, a profitok erősen alakultak.
Az idei év nagy kérdése, hogy a romló gazdasági környezet ellenére megmarad-e a profitbővülés. A nagy befektetési bankok év végi célárainak szórása rég volt ilyen magas, ami jól tükrözi a bizonytalanságot, de legtöbbjük szerint az év második felében számottevőbb lehet a részvénypiaci emelkedés, amikor a gyengébb növekedés miatt a jegybankok elkezdenek lazítani a monetáris kondíciókon.
Az említett vélemények a befektetői konszenzust tükrözik, amit annyival egészítenék ki, hogy ritkán alakul úgy az év, ahogyan az év elején várják. Pozitív meglepetésre a sokak által temetett feltörekvő országokból számítanék, negatív oldalon pedig onnan bukkanhatnak elő csontvázak, ahol a magas kamatok finanszírozási gondokat okoznak. Az biztos, hogy idén sem fogunk unatkozni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.