Nem áll jól a forint szénája kedd reggel, a feltörekvő piacokon hatványozottan jelentkező eladási hullám nem kíméli a magyar fizetőeszközt sem. Kedd reggel 3 egységgel mozdult el az euró–forint keresztárfolyam a gyenge oldalon, a kurzus 395,5-ig emelkedett.
A Silicon Valley Bank csődjével elindult turbulens tőkepiaci hangulat miatt már hétfőn is nagy mozgások érték a forintot, de tegnap csak 393-ig lengett ki az inga. A KBC kedd reggeli kommentárja szerint az SVB körül kialakult problémák miatt megnőtt a kockázat a régiós piacok körül is, ez pedig a forintra nézve kedvezőtlen hírnek számít. A dollárhoz képest szintén egyre kevesebbet ér a forint, a keresztárfolyam 370 fölé emelkedett. Varga Zoltán, az Equilor szenior elemzője azt válaszolta a Világgazdaság kérdésére:
Kiemelkedő a forint gyengülése, de egyelőre nem látok rá indokot azon kívül, hogy más kockázati osztályba sorolnak minket a befektetők, mint Lengyelországot és Csehországot.
A régiós devizapiacon ismét a forint és a cseh korona áll a középpontban, amelyek hétfőn is jelentős veszteséget szenvedtek el. Ezzel szemben a zloty és a lej ellenállt a globális turbulenciáknak – hívta fel a figyelmet az ING Bank a keddi jegyzetében. Frantisek Taborsky elemző szerint a forint tűnik jelenleg a legérzékenyebbnek a piaci hangulatra és az energiaárak változására a régióban, a korona szorosan a második helyen áll.
Mindkét tényező az elmúlt napokban gyengítette a forintot és a koronát, de a hétfői amerikai kereskedés és a gázárak megfordulása azt jelzi, hogy
az eladási hullámnak ma véget kellene érni, és mindkét valutának legalább a jelenlegi szinteken kell stabilizálódnia, amit az euró/dollár árfolyam emelkedése is támogat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.