Nem dőlhetnek hátra az újabb kamatemeléstől tartó befektetők a tengerentúlon. Hiába maradt el az elemzők által havi 200 ezer főnél meghúzott határtól a júliusi új munkahelyek száma az Egyesült Államokban. A munkanélküliségi ráta, amely a foglalkoztatási adatoktól különálló felmérésen alapul, júliusban 3,5 százalékra csökkent a júniusi 3,6 százalékról. Más szóval, a munkahelyek növekedésének üteme valószínűleg még mindig túl gyors ahhoz, hogy megakadályozza a munkanélküliségi ráta csökkenését az elkövetkező hónapokban. És ha a munkanélküliségi ráta csökken, az újra felerősíti a bérinflációval kapcsolatos aggodalmakat, ami arra késztetheti az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve döntéshozóit, hogy újra emeljék a kamatlábakat.
Az is a kamatemelési aggodalmat gerjeszti, hogy az átlagos amerikai órabér júliusban 0,4 százalékkal nőtt, meghaladva a 0,3 százalékos konszenzust. Ez arra utal, hogy az infláció nem egyenletes ütemben csökken, s szintén azt a spekulációt erősíti, hogy a Fed mégsem fejezi be a kamatemelési periódust.
Ezzel szemben,
a bevándorlás enyhítheti a munkaerőpiac feszítettségét.
Biden elnök bevándorláspolitikája ugyanis kevésbé korlátozó, mint Donald Trump korábbi elnöké, emellett a világjárvány is a bevándorlás összeomlását váltotta ki. Azóta visszapattanás történt. Ezért arra lehet számítani, hogy a statisztikákban
felfelé korrigálják az amerikai népesség becslését.
Emiatt a gazdaság valószínűleg több munkahelyet tud betölteni, mint korábban gondolták.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.