BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ralizni kezdtek a CIG Pannónia részvényei, az is egyértelmű, hogy miért

A hazai biztosítónál valamennyi értékesítési csatorna tövig nyomta a gázt.

A CIG Pannónia első féléves díjbevételei éves bázison 25 százalékkal, 26,6 milliárd forintra nőttek, ebből az életbiztosítás 27 százalékos, míg az Emabit nevű leányvállalat által vitt, nem életbiztosítási szegmens 21 százalékos növekedéssel vette ki a részét – derült ki a biztosító csütörtök reggel közzétett gyorsjelentéséből.

20220321_0008_MOR CIG Pannónia
Megugrott a CIG Pannónia nyeresége / Fotó: Móricz-Sabján Simon

Minden értékesítési csatorna pörgette a CIG növekedését

Valamennyi értékesítési csatorna jól muzsikált. A banki értékesítés 40 százalékkal, a független 16 százalékkal, az alternatív csatorna pedig 21 százalékkal növelte éves szinten az értékesített szerződésállományból származó díjbevételét.

A biztosítótársaság csoportszintű adózott eredménye éves összevetésben 84 százalékkal, valamivel 2,5 milliárd forint fölé emelkedett, az IFRS 17 áttérés miatti tőkenövekedés egyszeri, a 475 millió forintos társasági adó, valamint az extraprofitadó tavalyi 321 millió forintos és idei 457 millió forintos hatásától megtisztítva.

A növekedés motorjai a befektetési egységekhez kötött életbiztosítások, a vállalati vagyonbiztosítások, a csoportos baleset- és egészségbiztosítási termékek és a kockázati életbiztosítások voltak.

Messze jobb az elvárt szintnél a biztosító tőkehelyzete

A biztosító tőkehelyzete stabil, tőkemegfelelési mutatója eléri a 237 százalékot, azaz messze túlteljesíti a biztosításfelügyelet által elvárt 150 százalékos szintet.

Az életbiztosítási szegmensben jelentősen javította az eredményeket a megtakarítási – befektetési egységekhez kötött, valamint rendszeres megtakarítási – termékek teljesítménye, mivel a forinthozamgörbe viszonylag stabil volt, lévén idén nem csökkentek olyan mértékben a hozamok, mint egy évvel ezelőtt. 

Szerepet játszott a javulásban egyfajta bázishatás is, a hozamgörbe 2023-as csökkenéséből adódóan ugyanis növekedtek a biztosító kártartalékai, ami a portfólió tavalyi pénzügyi eredményét rontotta.

A nem életbiztosítási szegmensben pedig egyfelől a jellemzően rövid távú szerződéseknél a vállalati vagyonszerződések és a flotta-cascoszerződések eredményjavulása volt döntő, másrészt a csoportos hitelfedezeti biztosítások javuló nyeresége is kedvező volt, amelyet némileg csökkentett az olasz kezesi termékek vesztesége.

 

A gyorsjelentés közzétételét követően a CIG Pannónia részvényei több mint 5 százalékkal erősödtek csütörtök délelőtt. Az árfolyam háromnegyed 10 körül már 342 forintnál járt. A tavaly év végi 294 forintos záróértékéhez képest a papír ezzel ebben az évben már 16 százalékkal drágult.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.