Újabb érvet szolgáltatott Donald Trump republikánus elnökjelölt azoknak az elemzőknek, akik úgy vélik: elnöksége, asszertív lenne, ellenséges és korlátlan. A The Wall Street Journal tudósítása szerint Trump egy floridai sajtótájékoztatón azt mondta, hogy az elnöknek befolyással kell bírnia a Federal Reserve döntéshozatalára, mondván, neki jobb ösztönei vannak, mint az amerikai központi bank elnökének és kormányzóinak.
Úgy érzem, hogy az elnöknek legalább beleszólása kell, hogy legyen, igen. Ezt erősen érzem
– hangsúlyozta Trump a floridai Mar-a-Lago klubjában tartott sajtótájékoztatón. Hozzátette: sok pénzt keresett, nagyon sikeres volt, és azt hiszi, jobb ösztönei vannak, mint sok esetben azoknak, akik a Fedben döntenek.
Floridában Donald Trump kritizálta a Fedet, azzal érvelve, hogy a központi bank sokat tévedett. Megjegyezte, hogy összetűzésbe került Jerome Powell Fed-elnökkel, amikor még a Fehér Házban tartózkodott.
Nagyon keményen harcoltam ellene, de azért jól kijöttünk
– tette hozzá Trump.
Donald Trump személyisége a republikánus kampánystábnak is sok fejtörést okoz. Már elnöksége idején is az volt a felállás, hogy a Fehér Ház stábja azon dolgozott, miként nyesse vissza az elnök legradikálisabb elgondolásait. Jellemző eset, hogy az első ciklusban Gary Cohn, Trump egyik vezető gazdasági tanácsadója egyszer eltávolított egy levelet az akkori elnök asztaláról, hogy megakadályozza őt egy kétoldalú kereskedelmi megállapodás felmondásában.
Kampányüzemmódban még nehezebb dolga van a stábnak. Keményen dolgoznak azon, hogy tompítsák Harris hirtelen jött népszerűségét, s ennek részeként semlegesítsék a faji és a gendertémát, mert ezek a demokraták malmára hajtják a vizet. Ezen a téren is előfordult, hogy Trump nem tartotta magát a kampánystratégiához, s elragadtatta magát Harrisról szólva.
A törvényhozó, a végrehajtó és a bírói hatalmak elválasztása mellett
a jegybanki függetlenség is kényes téma
az Amerikai Egyesült Államokban.
A Wall Streeten se vége, se hossza a Donald Trump újabb elnökségével kapcsolatos spekulációknak. Már korábban kiderült, hogy a Big Tech tart Trumptól, ellenben a Little Tech szereti a volt elnököt. A tőzsdei elemzők egy költekező republikánust látnak benne, aki a szintén pénzt szóró Bidennél is könnyelműbb. A Wall Street nagyban spekulál az újabb Trump-éra piaci anomáliáira. A regionális okostojások már Ázsiát is felosztották vesztes és nyertes piacokra, ha Trump lenne az elnök. Míg az európai szövetségesek előre rettegnek Trump leendő alelnökétől. Ám a The Wall Street Journal legfrissebb spekulációja, mely Trump kormányzati stílusát latolgatja, szinte már egy reneszánsz hercegként, afféle Cesare Borgiaként ábrázolja a régi és esetleg leendő elnököt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.