BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
kína goldman China,Flag,Background,,China,Business,Arrow,Up,And,Financial,And

Trump győzelme kibővítené a pekingi fiskális csomagot

A republikánus program nagyobb terhet róna a kínai gazdaságra. A fiskális csomagról csak az amerikai elnökválasztást követően döntenek.

Szeptemberben indította ösztönzőprogramját a pekingi adminisztráció, s még mindig a találgatásoknál tartunk, hogy a monetáris intézkedések mellé mekkora fiskális csomagot támasztanak. A Reuters most 1400 milliárd dollárosra becsüli a fiskális csomagot, de ez még bővülhet is, ha hétvégén Donald Trump nyerné az amerikai választásokat. Mert a republikánus győzelem nagyobb kihívások elé állítaná a kínai gazdaságot, mint a demokrata befutó.  Nem véletlen, hogy Pekingben november 4. és 8. között üléseznek a döntéshozók, miközben az amerikai elnökválasztás november 5-re van kitűzve.   

kína goldman China,Flag,Background,,China,Business,Arrow,Up,And,Financial,And
Trumptól is függ a pekingi fiskális csomag / Fotó: Shutterstock

Kína több mint 10 ezer milliárd jüan (1400 milliárd dollár) további hitelfelvételt tervez az elkövetkező években, hogy megerősítse gazdaságát és kezelje a helyi önkormányzatok adósságkockázatát

 – írja a Reuters meg nem nevezett forrásokra hivatkozva. A fiskális ösztönzőcsomagot Kína legfelsőbb törvényhozó testülete a novemberi ülésén hagyhatja jóvá. A csomag 6 ezer milliárd jüan adósságot tartalmaz, amelyet három év alatt kell felhalmozni, beleértve az idei esztendőt is, hogy segítsenek a helyi hatóságoknak rendezni a mérlegen kívüli adósságokat, valamint 4 ezer milliárd jüan értékű kötvényt a regionális kormányzatok föld- és ingatlanvásárlásainak finanszírozására a következő öt évben. 

Az önkormányzatok ingatlanvásárlásai azért kerültek fókuszba, mert enélkül esélye sincs az ingatlanszektornak talpra állnia.

Amerikát figyelik a fiskális csomagról döntők Pekingben 

Ennél bőkezűbb ösztönzés is elképzelhető, 

ha Donald Trump megnyeri az amerikai választást,

 mert a volt amerikai elnök vámpolitikája nagyobb terhet róna a kínai gazdaságra, mint a demokrata program. Ez

 jó hír a tőzsdéknek,

hiszen már a program szeptemberi bejelentése is árfolyamhullámot indított a részvénypiacokon.
A legfelsőbb kínai törvényhozó testület ülésére akkor kerül sor, amikor a piacok a konkrét számok nélkül közzétett fiskális támogatás részleteire várnak. Hszi Csin-ping kínai elnök a pandémia utáni legerőteljesebb gazdaságösztönzést indíthatja el.

Korábban a piaci elemzők 2 ezer milliárd jüanos csomagra számítottak, ami ösztönözné a fogyasztást és enyhítené az ingatlanpiaci válságot. De már a monetáris intézkedések bejelentésekor felmerült, hogy nem elegendő csupán hangulatjavító intézkedéseket hozni, az ünnep előtti készpénzosztás meg egyenesen megrökönyödést keltett az elemzők körében,

 ennyire archaikus válságkezelést

még a pekingi kommunistáktól sem vártak a Wall Streeten. 

 

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.