Pep Guardiolának valahogy nem sikerül összerakni a Manchester City védelmét, pedig nem sajnálta a pénzt a bekkekre, mióta a manchesteri kékek kispadján ül. A nyáron két védő is érkezett az Etihad Stadionba. Rúben Dias (róla később), valamint Nathan Aké. A holland középső védőért 45,3 millió eurót szurkolt le az Egyesült Arab Emírségek-béli tulajdonosi kör az előző idényben a Premier League-től búcsúzó Bournemouth-nak.
Meglepetésként hatott, hogy Diego Simeone elengedett egy olyan hasznos középpályást, mint Thomas Partey. A ghánai játékos 50 millió euróért került nyáron az idén pocsékul teljesítő Arsenalhoz, ami nem rossz ár tekintve, hogy 40 millióra taksálták piaci értékét az átigazolás idején.
A balhés csatár az Inter csapatkapitánya volt, ám Antonio Conte érkezésével ajtót mutattak neki. Először csak kölcsönvette őt a Paris Saint-Germain, majd idén nyáron 50 millió euróért kivásárolta a játékjogát a párizsi egylet, ami szintén jó üzlet, tekintve, hogy az argentin csatár értékét 60 millió becsülték az ügylet lebonyolításakor.
Roman Abramovicsot úgy tűnik, hogy a koronavírus sem állítja meg. Az orosz oligarcha mélyen a zsebébe nyúlt a nyáron és alaposan átalakította a Chelsea keretét. A bal oldali védő poszt nem nézett ki rosszul Marcos Alonsóval és Emersonnal, Lampard mégis erre a pozícióra szerződtette az angol válogatott balbekkjét, Ben Chilwellt. A 23 éves játékos a Leicester City együttesét hagyta ott a Kékek kedvéért, akik 50,2 millió eurót szurkoltak le érte.
Egy újabb Chelsea-szerzemény a listán. A német válogatott támadót több sztárcsapattal is szóba hozták. Többször emlegették vele kapcsolatban a Real Madrid nevét, nyáron úgy tűnt, hogy a Liverpool lesz a befutó, a versenyt azonban végül a londoniak nyerték, akik 53 millió eurót fizettek érte az immár Szoboszlai Dominiket is a soraiban tudó RB Leipzignek. Ezúttal is jó üzlet született vásárlói oldalon, elvégre 64 millióra becsülték Werner piaci értékét.
Az utóbbi években rendre felkapták a fejüket a futballban jártasabb emberek a Barcelona transzfer-politikáját látván. A katalánok nyáron ismét táptalajt biztosítottak a kétkedőknek, hiszen 60 millió eurót fizettek a Juventusnak Miralem Pjanicért (csereüzlet részeként Arthur költözött át Torinóba, róla később lesz még szó). A bosnyák kiváló játékos, de túl van a 30-on, ám ki tudja, lehet hogy újból kivirágzik Barcelonában.
Róla volt már szó. Újabb Manchester City-igazolás, újabb védő. A portugál válogatott bekk a Benficát hagyta el a City kedvéért. Az angolok 68 millió eurót fizettek érte. Eddig úgy tűnik, hogy bejöttek Guardiola számításai, hiszen 14 forduló elteltével a Manchester City kapta a legkevesebb gólt a Premier League-ben.
Egy meglepő és talán kevésbé ismert név szerepel a lista harmadik helyén. A nigériai Victor Osimhen az előző szezonban olyan jól játszott a francia Lille színeiben, hogy felkeltette az európai élcsapatok érdeklődését, az érte folyó küzdelmet pedig végül a Napoli nyerte meg. A dél-olasz gárda 70 millió eurót fizetett ki a 21 éves játékosért.
Ő volt a fentebb említett Miralem Pjanic párja a Juventus és Barcelona közötti játékoscserének. Gyakorlatilag tehát úgy áll a helyzet, hogy Pjanic és Arthur helyet cserélt, a Juventus pedig még kifizetett 12 milliót a katalánoknak az ügylet részeként. Ha azt nézzük, hogy a brazil válogatott középpályás még csak 24 éves, úgy tűnhet, hogy a Juve kötött jobb üzletet, de hogy ez tényleg így van-e, azt mindenki döntse el saját maga.
Ahogy írtuk korábban, Roman Abramovics úgy szórta a pénzt nyáron (is), mintha nem lenne holnap, éppen ezért nem meglepő, hogy az első helyen is egy Chelsea-játékos áll. A német Kai Havertzet évek óta Európa egyik legnagyobb tehetségeként tartják számon, ami nem meglepő annak tükrében, hogy 150 mérkőzést játszott le a Bayer Leverkusenben, úgy, hogy mindössze nyáron töltötte be 21. életévét.
Őt is rendre összeboronálták a legnagyobb klubokkal, végül a Chelsea lett a befutó, amely 80 millió euróért utalt át érte Leverkusenbe, ami a játékos 81 milliós piaci értékét tekintve nem rossz üzlet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.