BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Párizs 2024: Meglesz-e az első aranyérmünk? – Magyarország Kós Hubertre figyel

Kós Hubert a legjobb idővel jutott be a 200 méteres hátúszás csütörtöki döntőjébe – este éremért ugrik vízbe, és nem ő lesz az egyetlen magyar sportoló, akinek jelenése lesz a párizsi olimpia mai versenynapján.

Az Egyesült Államokban a legendás Bob Bowman irányításával készülő Kós Hubert tavaly Fukuokában világbajnoki címet nyert 200 méter háton, az ottani idejének (1:54.14) köszönhetően az első volt az olimpiai nevezési rangsorban. Az előfutamból Kós a negyedik idővel (1:57.01) lépett tovább, így a második középdöntőben ugrott medencébe. A magyar klasszis ebben magabiztos versenyzéssel nyerte a futamot a második körben, 1:55.96 perccel, így döntőbe jutott.

Párizs 2024, Kós Hubert
Párizs 2024: Kós Hubert 20.38-kor éremért úszik 200 méter háton / Fotó: Csudai Sándor / Mediaworks

„Egészen korrekt úszás volt, bár a szemüvegembe belement a víz, ami miatt folyamatosan a kötél mellett voltam. Ezeket a hibákat ki kell javítani. Az olimpián továbbra is csak a pozíció számít, nem az idő” – nyilatkozta Kós Hubert, aki este 20.38-kor éremért úszik, és az sem lenne meglepetés, ha végül aranyat nyerne.

Párizs 2024: Kós Hubert olimpiai bajnok – már Magyarországnak is van aranyérme

Kós Hubert nyerte a 200 méteres hátúszást a párizsi olimpián, ezzel megszerezte Magyarország első aranyérmét a francia fővárosban.

A magyar sportolók napi programja:

Atlétika (Trocadéro)

• 7.30: Férfi 20 kilométeres gyaloglás (Venyercsán Bence, Hellebrandt Máté)
  • 9.20: Női 20 kilométeres gyaloglás (Madarász Viktória, Récsei Rita)

Ökölvívás (Észak-párizsi Aréna):

• 16.18: női 66 kilogramm, nyolcaddöntő – Hámori Luca–Marissa Williamson (ausztrál)
  • 17.38: férfi 63,5 kilogramm, negyeddöntő – Kovács Richárd–Sofiane Oumiha (francia)

Sportlövészet (Chateauroux-i Lőtér)

• 12.00: női puska, összetett, alapverseny (Mészáros Eszter)

Torna (Bercy Aréna)

• 18.15: Női egyéni összetett, döntő (Czifra Bettina Lili)

Úszás (Paris La Défense Aréna)

• 11.00: előfutamok
  • 11.00: női 200 méter hát (Molnár Dóra, Szabó-Feltóthy Eszter)
  • 11.18: férfi 50 méter gyors (Szabó Szebasztián)
  • 11.47: férfi 200 méter vegyes (Zombori Gábor)
  • 12.05: női 4x200-as gyorsváltó (Magyarország)
  • 20.30: középdöntők, döntők
  • 20.38: férfi 200 méter hát döntő (Kós Hubert)
  • 20.46: férfi 50 méter gyors középdöntő (Szabó Szebasztián ?)
  • 21.19: női 200 méter hát középdöntő (Molnár Dóra Szabó-Feltóthy Eszter ?)
  • 21.47: férfi 200 méter vegyes középdöntő (Zombori Gábor ?)
  • 22.03: női 4x200-as gyorsváltó döntő (Magyarország ?)

Vitorlázás(Marseille-i yachtkikötő)

11.00: ILCA 6 (Érdi Mária), ILCA 7 (Vadnai Jonatán) – futamok

Vízilabda (Vizes Központ)

férfi csoportmérkőzés, 3. forduló, B csoport:

• 21.05: Magyarország–Japán

Párizs 2024: ezüstös este – Milák után a férfi kardcsapat is második lett

Kikapott Dél-Koreától a Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Rabb Krisztián összeállítású magyar férfi kardcsapat a párizsi olimpia döntőjében, ezzel megszerezte Magyarország második ezüstérmét a franciaországi ötkarikás játékokon.