A héten megjelent a Sony legújabb digitális játszótere, a PlayStation 5 Pro, a szerencsések pedig már kipróbálhatták, és be is számoltak arról, milyen lett az új konzol. A Sony nem igazán erőltette meg magát, hogy széles körben népszerűsítse az új konzolt, ám állítólag ez nem is volt cél – erre az amerikai 699 dolláros, itthon pedig 329 990 forintos árcédula is ráerősített. A PS5 Pro, melyet rengeteg ígéret kísért a Sony részéről, hatalmas árréssel került piacra. Lássuk, hogy a külföldi tesztelők szerint betartja-e adott szavát a cégóriás.
Úgy tűnik, hogy a tesztelők két dologban biztosan egyetértenek egymással:
Azt fontos kiemelni, hogy a PS5 Pro nem egy új generációs konzol, tehát nem is képviselhet akkora technológiai ugrást, mint ami a PS4 és a PS5 között volt. Egy ilyen fél konzolnak valójában az a feladata, amit a PS5 Pro is képvisel: szebb, nagyobb, gyorsabb. A probléma nem is ezzel van, hanem az árral és a körítéssel.
A PS5 Prónak egy nagy vívmánya van, ez pedig a PlayStation Spectral Super Resolution (PSSR) technológia, ami egy MI-alapú skálázási módszer. Ez a mesterséges intelligencia gépi tanuláson alapuló technológiát használ a következők elérése érdekében:
Ez, akárhonnan is nézzük, dicsőséges teljesítmény, viszont nem mindig egyértelmű a végeredmény. Az IGN tesztje szerint nem azt kell elképzelni, hogy minden játék esetében azonos mértékű lesz a javulás, hanem ez nagyban függ a stúdiók munkájától.
Amit minden játékos megtanul, az az, hogy a tárhely bizony sosem elég – ez pedig manapság nem is lehetne igazabb, amikor 100-200 GB-os játékok jelennek meg. A PS5 Pro 1 TB-nyi tárhelye is több felhasználónak okozott kényelmetlenségeket, ezen azonban most segít a ráncfelvarrott nagy testvér.
A PS5 Pro már 2 TB-os tárhellyel büszkélkedhet,
ezenkívül a Wi-Fi 7 technológia integrálása szintén nagy pozitívum – emelte ki a TechRadar.
Ahogy említettük, a külföldi beszámolók egyetértenek abban, hogy a PS5 Pro valóban abszolút uralkodó a kategóriájában, viszont akad pár érthetetlen döntés. A The Verge is egyértelműen negatívumként említette a lemezmeghajtó hiányát, ami valóban karcsúbbá és elegánsabbá teszi a Sony új konzolját, viszont egy 799 dolláros játékeszköznél már-már nevetségesnek mondható, hogy nem kapott helyet egy ilyen alapvető kiegészítő.
A PS5 Próhoz ugyanis lehet külső lemezmeghajtót vásárolni 80 dollárért,
amin mindenki húzza a száját, érthető módon. Ugyanis meglepő lehet, de a játékospiac még nem áll teljesen készen elhagyni a fizikai hordozókat, és sokan ma is lemez formátumban vásárolnak játékot, nem digitálisan. Számukra nagy csalódás, hogy a PS5 Pro csak egy változatban jelent meg. Egy friss adat szerint a PlayStation 5 lemezes változata az eladások lényeges többségét teszi ki az Egyesült Államokban.
Összességében szinte mindenki egyetért abban, hogy a PS5 Pro a jó fejlődési irányt képviseli, még akkor is, ha vannak érthetetlen hiányosságai. Az árcédula viszont egyértelműen jelzi: ez a konzol nem szól mindenkinek, csak az igazán elkötelezett Sony-rajongóknak. Valamint az sem mindegy, hogy nem minden játék esetében tapasztalható éles különbség a PS5 alap- és a pro verzió között.
Az már biztos, hogy a PS5 Pro nem fogja megváltani a világot, viszont stabil alapot és iránymutatást nyújt a következő konzolgenerációnak. A PlayStation 5 Pro hivatalosan november 7-én jelent meg, a magyar boltokban pedig 329 990 forinttért lehet beszerezni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.