A Balatonnál, a Tisza-tónál, a Felső-Tisza és a Nyírség, valamint a Sopron-Fertő tó térségében
2020 őszéreépül ki a szervizpontok, a kölcsönzők és a pihenőpontok hálózata egy 1,2 milliárd forintos Ginop-program keretében, és létrejön a turisztikai attrakciók és helyi szolgáltatások adatbázisa.
A fejlesztés részeként a 206 kilométer hosszú balatoni bringakör 600 kilométernyi ajánlott túraútvonallal bővülhet pusztán a meglévő úthálózat feltérképezésével és kitáblázásával – tájékoztatta a Világgazdaságot a program balatoni és Tisza-tavi konzorciumát vezető Magyar Kerékpáros Szövetség elnöke. Mint Princzinger Péter elmondta, csomagajánlatokat alakítanak ki a Nemzeti turizmusfejlesztési stratégia koncepciója mentén, a meglévő turisztikai attrakciók és helyi szolgáltatások összekapcsolásával. Például
a hathetes – július elejétől augusztus 20-ig tartó – balatoni főszezon kiegészíthető a kerékpározáshoz ideális májussal és júniussal, valamint a nyár végétől október végéig tartó további bő két hónappal.
Az egyre népszerűbb balatoni kerékpározás manapság jobbára csak a bringakörre korlátozódik, de az erdei és mezőgazdasági utakkal is kibővülő nagy bringakör bekapcsolhatja a kerékpáros turizmus vérkeringésébe a tóparttól akár 20-30 kilométerre lévő idegenforgalmi kínálatot, szolgáltatásokat.
A támogatói döntések tavaly év végén megszülettek, a program gyakorlati része
most startol a tervezett nyomvonal véglegesítéséhez szükséges helyszínbejárásokkal, felmérésekkel és az érintett ingatlanok jogi helyzetének vizsgálatával, hiszen az úthálózatot egységes jelölésekkel és pihenőhelyekkel fogják ellátni.
Balatonfüreden, Balatonföldváron és Keszthelyen lesz a három jól felszerelt kerékpáros szolgáltató központ.
A teljes cikket a Világgazdaság pénteki számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.