Eredmény született a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér közúti elérhetőségének javítása előkészítése kapcsán kiírt nyírt közbeszerzési eljárásban
– derült ki a szerdán megjelent európai közbeszerzési értesítőből. A feladat az engedélyezési, valamint a kiviteli tervek és tenderdokumentáció elkészítése, illetve a létesítéshez szükséges engedélyek megszerzése.
A megrendelő a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt., amely január közepén kötötte meg a szerződést a Főmterv Mérnöki Tervező Zrt. és az Utiber Közúti Beruházó Kft. párossal.
A két cég áfa nélkül 1,395 milliárd forinttért végzi el a megbízást.
Ez egyebek mellett tartalmazza a Gyömrői út, a Kőér és a Hangár utcák közötti 3 kilométeres szakasz, a Ferihegyi repülőtérre vezető útnak az Üllői út-Határ út csomóponttól a Budapest közigazgatási határán kívül, a Market Central csomópontjáig tartó 12 kilométeres szakasz tervezését, de például a Hangár utca és az 1-es terminál közötti kétszer három, öt kilométeres sávét is. A mérnöki szolgáltatás egy új vasút feletti műtárgyat is magában foglal a Lakatos utca-Hangár utcánál, illetve a közművekkel kapcsolatos teendőkre szintén vonatkozik.
Vitézy Dávid, a Budapesti Fejlesztési Központ vezérigazgatója tavaly októberben a közösségi oldalán számolt be a vonatkozó közbeszerzés megjelenéséról. Akkor azt írta, hogy a tervezés kiemelt szempontja a közösségi közlekedés előnyben részesítése és a közlekedésbiztonság jelentős javítása. „A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre vezető gyorsforgalmi út rendbetétele messze nem csak a repülőtér közúti elérhetőségéről szól, egyben nagyszabású városfejlesztés is, hisz a beruházásnak köszönhetően javulhat teljes dél-pesti kerületek közlekedése és az érintett városrészek közötti keresztirányú közúti, autóbuszos, gyalogos és kerékpáros kapcsolatok is”.
https://www.facebook.com/vitezydavid/posts/3358547324214350
A repülőtérre vezető út fejlesztéséről még 2018 végén döntött a kormány, ezt követően a fejlesztés optimális műszaki tartalmáról részletes előkészítő vizsgálatok és megvalósíthatósági tanulmány készült. Az eljárás megszületését megelőző hónapok egyeztetései nyomán a kiválasztott műszaki megoldásokat a kormány és a fővárosi önkormányzat közös városfejlesztési fóruma, a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsa (FKT) és minden érintett kerület, a X., XVIII., XIX. kerületek is támogatták.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.