A látszat az, hogy Bill Gates cége ezúttal elkerülte a pénzbüntetést. (Ezúttal, mert korábban már háromszor kellett fizetnie az EU felszólítására, összesen több mint másfél milliárd eurót.) A lényeg azonban nem ez. Hanem az, hogy a választóképernyő megjelenésével az unió akarata győzedelmeskedett. Jövő március közepéig minden jogszerű Windows-használó értesítést kap az operációs rendszer egyik frissítéseként arról, hogy választhat 12 böngészőprogram közül. Lehet persze vitatkozni arról, hogy tényleg ez volt-e az a terület, ahol meg kellett szorongatni a Microsoftot (elvégre a Firefox piaci részesedése választóképernyő nélkül is 24 százalék), de tény, hogy az Internet Explorer nem remek működése okán lett piacvezető, hanem a Windowszal kialakított árukapcsolás révén.
Brüsszel nem bírságolni akar, hanem valódi versenyt. Idehaza sokszor az az érzésünk, hogy a hatóságok leginkább azért büntetnek, mert azzal is nő az államháztartás bevétele – az Európai Bizottság számára azonban ennél fontosabb, hogy jól működjön a piac. Hosszú távon biztos, hogy ez az okosabb szemlélet.
Egyre inkább az az érzésem, hogy Magyarország és az EU nyugati fele között a legfőbb eltérés az állam működésének a hatékonyságában van. És ebben talán éppen a szemléletbeli különbség a döntő.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.