Miközben a párt vezetése gyakorlatilag a saját tagsága háta mögött állapodott meg az SZDSZ-szel (és másokkal) a választásokon történő közös indulásról, a fővárosiak egy része megmakacsolta magát, és leváltotta a budapesti választmány megállapodáspárti vezetőjét. Amit viszont Dávid Ibolya szabálytalannak tartott, és feloszlatott öt renitens kerületi szervezetet.
A lázadók felháborodása természetesen jogos, hiszen az MDF-ben a pártdemokráciát jó ideje meglehetősen sajátosan értelmezik. A kézi vezérlés azonban valószínűleg az utolsó esélye a fennmaradásra a magát konzervatív erőként definiáló pártnak. Ilyen értelemben Dávid Ibolya kemény fellépése érthető, a fővárosi tagok ellenállása pedig naivitás.
Akármi lesz a vége, a Magyar Demokrata Fórum története senkit sem tölthet el majd büszkeséggel. Meghirdetett elvei oly gyakran kerültek ellentmondásba a módszereivel, hogy hitelessége erősen megkérdőjelezhető. Ugyanakkor az is tény, hogy Bokros Lajos, a párt miniszterelnök-jelöltje olyan programmal állt elő, amely még mindig az egyetlen komolyan vehető, konkrét viszonyítási pont a kampányban.
Vannak, akik akár 10 százalék feletti választási szavazatarányt is elképzelhetőnek tartanak az MDF számára, a közvélemény-kutatások azonban mindössze 1-2 százalékot jósolnak neki. Mindkét eredményt megérdemelné.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.