Vagy mégsem ússzák meg? Lehet, hogy egyes kormányok (az amerikai, a francia, a német...) globális alku hiányában is létrehoznak valamiféle ex ante típusú „kríziskaszszát”, fittyet hányva a pénzintézetek figyelmeztetéseinek? Elvégre Svédország ezt az utat járja, és egyelőre nem érkezett hír az ottani bankok elvándorlásáról.
Alighanem azon múlik a meccs végeredménye, mennyire bizonyul erősnek a kétségkívül jól kommunikálható banki adó melletti politikai elkötelezettség. Nagy-Britanniában a május 6-i választások után csökkenhet a lendület, és másutt is elképzelhető, hogy a politikai és a gazdasági helyzet alakulásától függően változik a széljárás. Azt is látni kell azonban, hogy a kormányokra nehezedő fiskális nyomás miatt belátható időn belül nem szűnik meg az efféle pluszbevételi források vonzereje – függetlenül attól, hogy a kincstárba folyna be a pénz, vagy egy elkülönített válságalapba. Ha a politikai szándék nem is, a pénz csábítása erősebbnek bizonyulhat a pénzügyi szektor lobbierejénél.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.