És ami még lényeges: az új kormány elkezdte Magyarország önrendelkezésének a helyreállítását a nemzetközi pénzügyi szervezetekkel szemben. Az IMF megkapta a köszönetet, hogy csődközelben segített, de októberben vége. Most már csak az Európai Unióval tárgyalunk. S mivel a 27 tagállam többsége is túllépte a megengedett deficithatárt, a hiány nem csak a mi bajunk. Együtt, egyforma mércével kell a deficitet kezelni.
Orbán Viktornak ebben van némi igazsága. De mi lesz az országgal addig? Ha nem lennénk eladósodva, ha a költségvetési többletből tudnánk fedezni a törlesztéseket, vagy ha belföldön lenne erre megtakarítás, akkor csak annyit mondhatnánk, hajrá... Kit érdekelnének a külföldi pénzügyi körök, meg hogy kockázatosnak vagy megbízhatónak minősítik az ország gazdaságpolitikáját? Nem számítana, milyen felárakat határoznának meg a magyar állampapírokra. A forint drasztikus árfolyamesése sem okozna gondot, mert vagy abszolút önellátók lennénk, vagy már eurónk lenne...
Mindez azonban nincs. El vagyunk adósodva, növekedési kilátásaink gyengék, s a forint gyengülése súlyos teher az országon, az állampolgáron. Elő hát azzal a sokat emlegetett józan észel, s maradjunk a realitásoknál. Még jó darabig szükség lesz a külföld pénzére. Ennek árát csökkenthetjük kellő józansággal, szerénységgel, kiszámítható kormányzati magatartással. Diktátummal nem. Ennek felismerése is nemzeti érdek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.