„Nem vagyok időjós” – szabadkozik Andrei Haret. A Dreher Sörgyárak Zrt. július elsejétől kinevezett román elnök-vezérigazgatója mégis gyakorta figyeli az időjárás-jelentéseket: „Annyit mondhatok, hogy a borzasztó május és június után júliusban már nagyon kellemes idő volt a sörivásra. Ez különösen a vendéglátásban jelent jót, márpedig a Dreher Sörgyárak ebben erős pozíciókkal bír” – mondja, aztán sietve hozzáteszi: természetesen hiba lenne, ha csak erre hagyatkozna a söripar.
A román szakember elismert ebben az ágazatban, bár eredetileg a dohányiparban tevékenykedett. Nem is akárhol: amikor 2003-ban megkereste a SABMiller, éppen egy multinacionális dohányipari vállalat közel-keleti kirendeltségénél volt pénzügyi vezető. „Nem mindig mi választjuk a munkánkat: sosem gondoltam volna, hogy erre a területre tévedek, ám akkor álmaim állását ajánlották fel. Így feladtuk a dubaji paradicsomot, és visszatértünk Bukarestbe” – emlékezik vissza. Az álommunka a SABMiller romániai leányvállalata, az Ursus Sörgyár pénzügyi igazgatói pozíciója volt, ám néhány éven belül kiderült: ez sem a végállomás.
„Három évig voltam pénzügyi vezető, amikor a kereskedelmi igazgatói pozíciót ajánlották fel. Egész életemben pénzügyi vonalon dolgoztam, egy üveg sört nem adtam el soha. Komoly kihívás volt tehát, és a társaság is tesztelni akart, képes vagyok-e helytállni egy teljesen új környezetben” – mondja. Amikor átvette a pozíciót, a társaság harmadik helyen állt Romániában, mostanra piacvezető lett.
Az, hogy a Dreher Sörgyárak élére került, újabb előre nem látható fordulat Andrei Haret életében: „A kilencvenes évek elején Ursust ittam, de néha Drehert is lehetett kapni Romániában, és emlékszem, nagyon kedveltem. De azt soha nem gondoltam volna, hogy egyszer én vezetem majd a céget” – mondja. A kinevezés újabb kemény kihívás is egyben: „A magyar sörpiac jóval érettebb a románnál. Exponenciális növekedésre valószínűleg itt már nem lehet számítani, és jóval nagyobb a verseny. Úgy látom, a tudatos márkaépítés lehet a siker kulcsa” – véli a vezérigazgató.
Andrei Haret feleségével és két kisgyerekével költözik majd Budapestre. Mint mondja, hatéves fiának még most intézik az iskolát, de már megtalálták azt a lakást, amelyben élni fognak. Innen nem messze kocogni is eljárhat, de másik kedvelt sportjához, a focihoz egyelőre keresi a csapatot, amelyben játszhat majd. Azt a kérdést azonban diplomatikusan elhárítja, a román vagy a magyar söröket kedveli jobban: „A SABMiller-sörök nagyszerűek! A helyi márkák sajátos karakterüktől, ízüktől lesznek igazán jók!” – szól a válasz.
CÉG
Dreher Antal 1862-ben vásárolta meg a kőbányai sörfőzdét. Az 1948-ban államosított sörgyár a privatizáció után, 1993-ban lett a dél-afrikai SAB csoport tagja, ma a 2003-ban, a SAB és a Miller Brewing Company fúziójával létrejött SABMiller tulajdonában van. A hétszáz főt foglalkoztató Dreher Sörgyárak Zrt. 45 milliárd forintot meghaladó forgalmával ma a három nagy hazai sörgyár egyike
Az elnök-vezérigazgató feleségével, Valentinával, valamint hatéves fiukkal és hároméves lányukkal költözik Magyarországra.-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.