Gatesék a közeljövőben kínai, indiai és orosz milliárdosokat is igyekeznek rábírni a csatlakozásra: ahol nagyok a társadalmi egyenlőtlenségek, a dúsgazdag is több.
Lehet mondani, hogy könnyű az amerikai milliárdosoknak: az eddigi vagyon feléből is királyi módon megélhetnek. Szemükre lehet vetni továbbá azt is, hogy olykor ugyanazok jótékonykodnak, akik különböző innovatív technikákat alkalmazva igyekeznek magukról lerázni minden adóterhet, ráadásul az adományok után tekintélyes adókedvezményekre jogosultak. Gyakran saját cégeiket is valamilyen módon bevonják – nem önzetlenül – a folyamatba.
Még sincs igazuk azoknak, akik azt állítják, a gazdagok PR-akcióval csupán megkopott presztízsüket akarják fényezni válságidőkben. A felajánlott dollártízmilliárdok, amelyeket birtokosaik akár haszontalan célokra is elpazarolhatnának, sok embert segíthetnek hozzá a teljesebb élethez.
Más kérdés, hogy a jótékonykodás mindig csak kiegészítő eleme volt a társadalmi folyamatoknak. Ahogy egy fecske nem csinál nyarat, úgy negyven amerikai milliárdos sem oldhatja meg a világ problémáit. De példát mutathat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.