Japánban, ahol korábban ugyancsak óriási pénzekkel próbálták élénkíteni a gazdaságot, mindhiába, ismét deflációs veszélyről beszélnek, és a világgazdaság motorjává előrukkolt Kínában is lassulásról érkeznek hírek.
Európában az EKB alig egy hete az általa ismét inkább kedvezőnek ítélt kilátások hatására a Feddel ellenkező döntést hozott: beszünteti az euróban kibocsátott állampapírok vásárlását. Németországban pedig szinte eufóriát okoztak a vártnál jóval kedvezőbb adatok. Az új német „gazdasági csoda” a magyar iparnak is szárnyakat adott, ismét két számjegyű növekedésről számolhatott be a KSH, a kormány pedig ez évre felfelé módosította növekedési előrejelzését.
Tény, az unió úgy-ahogy elhárította a görög katasztrófát, sikerült elkerülnie más, súlyosan deficites tagországok bedőlését, és egyes tagjai már gyarapodásnak is indultak. Európa kilátásai mindazonáltal törékenyek, az eurózóna expanziója számos ország megszorításai miatt 2011 végéig – elemzői becslések szerint – évi egy százalék körül alakul. Ez sem sok, de az amerikai gazdaság esetleges hanyatlása vagy Kína jelentősebb lelassulása szertefoszlathatja a mégoly szerény reményeket Európával együtt Magyarországon is. Beszűkülhet az export, egy tartósan romló nemzetközi befektetői hangulatban nehezülhet az IMF-vitával is terhelt magyar értékpapírok értékesítése. Még nem tartunk itt, de egy lépéssel közelebb kerültünk ehhez a lehetőséghez.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.