Az első hónapok lendülete jórészt olyan területeket érintett, amelyek szimbolikusak, vagy a Fidesz hatalmi pozícióinak bebetonozását szolgálták. Gazdasági ügyekben a miniszterelnök 29 pontja volt az irányadó, amelyeket rögtön a kormányzása első napjaiban kirobbant miniválság után jelentett be. Az első reakciók mind lakossági, mind befektetői oldalról pozitívak voltak, ám utóbbit sikerült viszonylag gyorsan lerontani az ellentmondásos kommunikációval. A Nemzetközi Valutaalappal és az Európai Unióval szemben felvállalt konfrontáció, azaz a „gazdasági szabadságharc” meghirdetése komoly támogatói bázisra lelt belföldön, de tovább szűkítette a belső és külső okok miatt amúgy sem túl tág mozgásteret.
Épp ez az, ami kiolthatja a mégoly szimpatikus tervek hatását is, mint a kis- és középvállalkozások helyzetbe hozása, a bürokrácia leépítése, az uniós pályázati rendszer egyszerűsítése vagy a szakképzés átalakítása. A pénzintézetektől beszedendő 200 milliárd forintnyi különadó – amelyre gyakorlatilag az egész gazdaságpolitika épül most – ugyanis csak ideiglenes megoldás, ráadásul magas mértéke a növekedést is visszaveti. A jövő nagy kérdése, hogy a kormány megkísérli-e ezt tartós hatású lépésekkel, reformokkal felváltani (vagy legalább kiegészíteni), amivel nem utolsósorban a külföld bizalmát is visszaszerezheti, és az adósságfinanszírozást is olcsóbbá teheti. Ebben egyelőre nagy a homály, de a következő száz nap talán erre is választ adhat majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.