Ha a gyors segítségnyújtás mellett dönt Brüsszel, akkor bizony szakítania kell egy sor több évtizedes beidegződéssel, ez esetben az említett utófinanszírozással is. Éppen magyar részről hangzott el a javaslat az Európai Parlamentben, hogy egy új alapot kellene létrehozni a rendkívüli helyzetekben bajba jutott uniós polgárok gyors támogatására, az ilyen esetekben kincsnek számító szolidaritás érvényesítésére. Áder János a károk megtérítésére valóban alkalmas, nagy összegű biztosítási alap elindítását kezdeményezte.
A véletlen hozta úgy, hogy Kristalina Georgieva, az Európai Unió válságkezelésért felelős biztosa éppen akkor látogat el hozzánk, amikor nagyon is szükség van helyszíni tapasztalataira, hogy a magyar segélykiáltás ne legyen hiábavaló. Ráadásul korábban az ENSZ-nél már érzékelhette, hogy mit jelent a humanitárius segítségnyújtás. Bizonyára ezért is kommentálta így a szomorú hírt: „Magyarországot környezeti katasztrófa érte. Az ilyen válságok nem állnak meg a nemzeti határokon, átfogó európai válasz segíthet a lehető leghatékonyabban kezelni a problémát. A jelen szükségében felszólítom az EU tagállamait, hogy nagylelkűen válaszoljanak Magyarország kérésére.”
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.