Politikailag egyszínű lehet az a testület, amelynek a törvény szerint a feladata a médiamonopóliumok lebontása és a sajtószabadság feletti őrködés lenne. Másra ugyanis nem lehet következtetni abból, hogy a Fidesz pénteken egymaga négy jelöltet javasolt a parlamenti pártok által betöltendő négy helyre a Médiatanácsban, egy ötödiket pedig a KDNP. Ennek következtében természetesen nem lehetett konszenzusra jutni, így az eseti bizottság mai ülésén a kétharmados többség birtokában a kormánypárt(ok) akár már egyedül is feltöltheti(k) a testületet.
Mindez persze nem lehet meglepő azok után, hogy a Fidesz győzelme után az egyik első dolga volt a médiatörvény módosítása (miközben a gazdaságpolitikában például korántsem volt ilyen gyors és következetes). Indoklása szerint a Médiatanács elődje, az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) működése fényes bizonyítéka volt a korábbi szabályozás kudarcának. És lássuk be: ebben igaza volt.
Csakhogy az új testületnek épp az a Szalai Annamária lesz az elnöke, aki tavaly ősszel az ORTT fideszes delegáltjaként az egyik főszereplője volt az országos rádiófrekvenciák pályáztatása körüli botrányos pártmutyinak. Az új felállásban a Nemzeti Hírközlési és Média Hatóság kilenc évre kinevezett elnökének – aki a törvény szerint a Médiatanácsot is vezeti majd – már valószínűleg nem lesz szüksége ilyen alkukra. Ha úgy tetszik, hatékonyabbá válhat a munkája.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.