A második akciótervről részletesen itt olvashat!
A legsúlyosabb megállapítások azonban akkor hangoztak el, amikor a kormányfő a magánnyugdíjpénztárakkal kapcsolatos véleményének adott hangot. A tegnapi miniszterelnöki beszéd után ugyanis kétségünk sem lehet afelől, hogy a magánkasszák létszáma igencsak megcsappan a közeljövőben. A kormány ugyanis nem csak a járulékokat irányítja át a pénztáraktól a tb-alapba a következő tizennégy hónapban.
Azzal, hogy a törvényjavaslat csak azon megtakarítások értékállóságát szavatolja, amelyek visszatérnek az állami nyugdíjalapba, nemcsak lehetőséget biztosít több százezer járulékfizető visszalépésére, hanem igen erős késztetést is teremt erre. A kormányzati szándék komolyságáról pedig híven tanúskodott az a kemény kritika, amelyet a kormányfő tegnap fogalmazott meg az úgynevezett második pillérrel szemben a T. Házban.
Ha a visszalépés a közeljövőben tömegessé válik, hazánk akár már jövőre 3 százalék környékére mérsékelheti az államháztartás hiányát, ez ugyanis a korábban többször emlegetett 360 milliárd forint mellett további százmilliárdokat jelent a büdzsének. Kérdés, mit szól mindehhez Brüsszel. Míg ugyanis az ágazati különadóknál a nemzetközi szervezetek legfeljebb nemtetszésüknek adhatnak hangot, a nyugdíjpénztári bevételek és vagyon elszámolásánál a büdzsé eredményszemléletű deficitjét véglegesítő uniós statisztikusok akár egy alacsonyabb hiány kerékkötőivé is válhatnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.