Remélem, hogy az USA és Európa közötti véleménykülönbségek nem vonnak maguk után további eltávolodást – fogalmazott Washingtonban a belső piacokért felelős uniós biztos. A hatnapos amerikai útjáról ma hazainduló Michel Barnier ezzel nemcsak a banki tőkemegfelelési mutatókat szigorító Bázel III egyezmény amerikai alkalmazása körüli bizonytalanságra célzott, hanem több olyan szabályozási területre is, ahol nehezen körvonalazódik a transzatlanti együttműködés.
A Bázel III egyezmény mellett a nemzetközi pénzügyi jelentési szabályok (IFRS) átvétele kapcsán is vonakodik az USA: a tőzsdefelügyelet (SEC) pénteken jelezte, hogy 2011-ben tudja csak egyáltalán eldönteni, hogy bevezeti-e valamikor az IFRS-t. A rendszerszintű bankok csődszabályozása kapcsán pedig Barnier washingtoni megnyilvánulása szintén nem tükrözte a Brüsszel és Washington együttműködésébe vetett erős hitet. A biztos a saját, európai szabályozási rendszer felállításának elsődlegességét hangsúlyozta, akár abban az esetben is, ha ez az USA-étól eltérő utat jelent.
Bár a pénzügyi válság kitörése óta az Atlanti-óceán két partján folyamatosan a szabályok koordinálásának fontosságát hangoztatják, a konkrét lépések kapcsán igen korlátozott az együttműködési hajlandóság. Pedig egy felemás szabályozási térkép a következő válság megelőzése helyett az egyes piacok közötti kiegyensúlyozatlanság révén inkább csak újabb kockázati tényezőt jelenthet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.