Az, hogy az MSZP-n belül egymással rivalizáló csoportok vannak, nem újdonság. Az sem lehetett igazán meglepetés, hogy Gyurcsány Ferenc a párton belül igyekszik saját holdudvarát megerősíteni. A volt miniszterelnök által szervezett Demokratikus Koalíció platform azonban érthető módon többeknél kiverte a biztosítékot. Az újabban sokat szereplő Szanyi Tibor például egyenesen kitessékelné pártjából Gyurcsányt az eltérő ideológiai nézetei miatt. A platform sorsáról februárban mondhat ítéletet a szocialisták erre a célra létrehozott bizottsága.
De nem csak az MSZP háza tájáról érkeznek hírek törésvonalakról. A két másik ellenzéki párt is hasonló problémákkal küszködik. A Jobbikon belül főként az okoz feszültséget, hogy miként viszonyuljanak az Új Magyar Gárdához. Leegyszerűsítve: az utcán vagy a parlamentben képviseljék-e a nemzeti radikalizmust. Az eddig egységesnek tűnő LMP-ben pedig Scheiring Gábor váratlan lemondása választmányi tagságáról mutatott rá arra, hogy a párton belül ellentét van a baloldali és konzervatív szárny között. Mindkét párt esetében kezdenek tehát a felszínre jönni azok a nézeteltérések, amelyeket korábban a parlamentbe jutásért folytatott küzdelem elnyomott.
Mindez kitűnő hír a Fidesznek. Úgy tűnik, az egyes ellenzéki pártok immár nemcsak egymással képtelenek együttműködni, de belső erjedésük is megindult. A hatalom ellenőrzése így még nehezebbé válhat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.