Ezt ígéri az egészségügyért felelős államtitkár annak kapcsán, hogy az Orbán-kormány nekilát az évtizedek feszültsége miatt összeomlás határán álló ágazat átalakításához.
A rendszerváltozás legújabb egészségügyi programja több elemében hasonlít ugyan a megelőzőkhöz, ám óriási a különbség a megvalósítás módszereiben. Úgy tűnik, az egészségpolitikusok okultak az elődök kudarcaiból: a lakosság és az összezáró orvoskar ellenében nem lehet eredményes a változtatás. Az anyák megmentőjeként tisztelt, Semmelweis nevet viselő új egészségügyi programot az ágazat vezetője csütörtöktől országjáráson mutatja be a kórháznak és tulajdonosaiknak. Így hamarosan kiderül, milyen a fogadtatás.
A jegyzethez tartozó cikkünk itt olvasható!
Szócska Miklós vállalja a szembesítést. Programja ésszerűnek tűnik. A betegek számára optimális lehet az egy-másfél millió lakos ellátására összeálló intézményrendszer kialakítása, amelyben a házi- és szakorvosi rendelők, a kórházak munkáját egészségszervezési igazgatóságok koordinálnák, így megszűnne a fölösleges ide-oda küldözgetés. Maguk sem kívánkoznának távolabbi kórházakba, ha az ország összes nagytérségi gyógyító rendszerében ugyanarra az ellátásra számíthatnak.
Ám senki sem veheti zokon a gyanakvást: a nagytérségi szervező igazgatóságok vajon nem duzzasztják-e tovább az amúgy is agyonadminisztrált intézményrendszert? S még riasztóbb lenne, ha a vészesen forráshiányos gyógyítóágazatból forintmilliók csordogálnának ezekbe az igazgatóságokba.
Költséghatékony lehet az önállóságukat megtartó, de a feladatokat egymás között megosztó kórházi gyógyítás is. Különösen, ha betartható az államtitkár ígérete: gyógyhely nem szűnik meg, csak funkciót válthat. Ez esetben számíthat csak az államtitkár arra, hogy a kilátásba helyezett kemény munkában partnerekre talál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.