Nem mintha ebben bármi meglepő lett volna: a francia államfő a török csatlakozás legharcosabb ellenfeleként ismert az unióban, így az sem valószínű, hogy a tárgyalóasztal másik felénél helyet foglaló Abdullah Gül török elnök másra számított volna. Nem is szólva arról, hogy Ankara – miközben időről időre jelzi, a tagság milyen fontos a 73 milliós ország számára – nem sokat tesz a csatlakozás elé állított feltételek teljesítése érdekében.
Szokatlan azonban ez a nyíltan provokatív hangnem, amely nemcsak a fentebb idézett kiszólást, hanem gyakorlatilag az egész villámlátogatást jellemezte. A G20 elnökeként kötelező francia államfői vizit mellesleg az első volt 1992 óta, vagyis Sarkozy nyílt ellenségeskedése előtt sem lehetett minden rendben a két ország között. Sarkozy világossá tette azt is, az arab világban terjedő forradalmi láz ezen mit sem változtat, Törökország még mindig teljesen más kategóriába tartozik.
A gond persze nem is az, hogy Sarkozy nem túl diplomatikusan rázza le a török diplomáciát, hanem hogy az EU ehhez képest még mindig csak szemlesütve tárgyalgat Ankarával, azzal hitegetve a jórészt muzulmán nagyhatalmat, előbb-utóbb majd lesz valami. Ha igaz, hogy a vonalak a végtelenben találkoznak, ez is igaz lehet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.