Más oka ugyanis aligha lehet annak a végsőkig elszánt bosszúhadjáratnak, amelyet ellenük folytatnak. Hiába ellenőrzi ugyanis a pénzügyi felügyelet rendszeresen az intézmények működését, most a Kehit is a nyakukra küldik, hátha a kormányzati ellenőröknek sikerül bebizonyítani ezt az állítást.
A felügyeleti statisztikák ugyanis nagyon nem akarják igazolni mindezt. A pénztárak tavaly többet kerestek a „nyugdíjtőzsdén”, mint amennyi tagdíjat beszedtek, gyakorlatilag minden egyes befizetett forinthoz hozzátettek egy másikat. Ráadásul még az sem bizonyosodott be igazán, hogy százmilliókat vertek el a tagok pénzéből a maradásra buzdító reklámokra, hiszen mindössze 97 millió forintot fordítottak hirdetésekre a negyedik negyedévben, míg 2009 hasonló időszakában ennek majdnem a dupláját költötték el.
A jegyzethez tartozó cikkünk itt olvasható!
A másik hivatalos mantra arról szól, hogy végre megmentette a kormány a nyugdíjakat: mindenki, aki visszalépett az állami rendszerbe, tisztességes, kiszámítható járadékra számíthat. A pénzügyi szakemberek és a kutatóintézetek szakemberei viszont óva intenek attól, hogy bárki is elhiggye mindezt. A lakosság ugyanis rohamtempóban öregszik, az aktívak és az inaktívak aránya romlik, emiatt a klasszikus felosztó-kirovó rendszer egyre kevesebb nyugdíjat lesz képes biztosítani.
Meg lehet persze érteni, hogy a kormány céljaihoz szükség volt a nyugdíjcélú megtakarítások megszerzésére, hiszen az államadósságot csökkenteni kell, a kizárólagos állami nyugdíj melletti propaganda viszont nagyon veszélyes. Aki ugyanis hallgat ezekre a szirénhangokra, és nem tartalékol eleget időskorára, arra szinte borítékolhatóan mélyszegénység vár.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.