Miközben a lakosság kétharmada harminc év alatti, a fiatalok körében a munkanélküliség háromszor magasabb, mint a nemzeti átlag. A világhálón állítólag már 17 ezren biztosították támogatásukról azt a felhívást, hogy március 11. és március 20. legyen a „harag napja” Szaúd-Arábiában.
A szunnita vezetés ellen fellázadt Bahreinhez közeli keleti tartományban, amely a szaúdi olajtermelés központja, az elmúlt napokban több kisebb tiltakozó megmozdulást kezdeményezett a lakosság 10 százalékát kitevő síita kisebbség, sőt egyes hírek szerint a fővárosban is próbálkoztak tüntetéssel.
Még a múlt hónapban a külföldi orvosi kezeléséről Rijádba visszatért Abdullah király úgy próbálta elejét venni az elégedetlenség kitörésének, hogy egy sor jóléti intézkedést jelentett be. Ezek keretében 15 százalékkal emelik az állami alkalmazottak bérét, s többet költenek lakásépítésre, külföldi ösztöndíjakra és szociális ellátásra.
A rijádi hír hallatára a Líbiában és más olajtermelő arab országban zajló események miatt amúgy is ideges olajpiacon most még nagyobb ársokktól tartanak az elemzők. Az idegesség jogos, hiszen Szaúd-Arábia rendelkezik a világ olajtartalékának 20 százalékával.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.