A sztrájktörvény jól működik. A mára meghirdetett összes sztrájk elmaradt, vagy jogi, vagy politikai okokból. A munkavállalók legdrasztikusabb nyomásgyakorló eszköze – amely eddig is csak az állami szférában működött és hozott részeredményeket – mostantól nincs a tárházban. A jogalkotó akarta így, saját szempontjából ügyesen. A meghozott rendelkezések szerint sztrájkolni csak akkor lehet, ha előzetesen megállapodtak a még elégséges szolgáltatásokról, vagy erről bíróság mondta ki a határozatot. Nem kell túl sok ész, hogy ilyen bírósági határozat formai okból ne szülessen meg, vagy csak jóval a meghirdetett sztrájk után.
Ettől még lehetne dühödt akciókba lépni a munkavállalói szerzett jogok csorbítása, a juttatások megvonása ellen, de mintha a magyar szakszervezeti mozgalomban ehhez kevés lenne az erő. A kormány zseniálisan alkalmazza a különalkukkal csábító mézesmadzagot, és a Magyar munkatervben meglengetett korbácsot (a szakszervezeti aktivisták elbocsátásának könnyítését).
Az elmúlt évben két út állt a különféle szigorításokat elszenvedő iparágak és társadalmi csoportok előtt. A nyílt tiltakozás vagy a háttéralku. Nagy sikerre egyik stratégia sem vezetett, de volt különbség. A magánnyugdíjpénztárak keménykedése csak olaj volt a tűzre, miközben a gyógyszergyárak csendes próbálkozása hozott részeredményeket. A kereskedelmi láncok és más különadók sújtotta cégek Brüsszelig mentek feljelentésükkel, hiába, eközben a lobbizó gyártók engedményeket értek el a „népegészségügyi termékdíj” ügyében. Ebből pedig megjósolható, hogy a tárgyalni hajlandó villamosipariak kapnak valamit, a félpályás útlezárást kezdeményezők aligha.
Valóban úgy van, ahogy a kormányfő mondja: ellenvélemény van, balhé és botrány nincs. Ez az új rendszer lényege, és a társadalom szövete meglepően gyorsan hozzá is szokik ehhez.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.