Így vannak ezzel a marketing területén tevékenykedők és maguk a borászok is, akiknek mindez elemi érdekük lenne. Minden vagy legalábbis szinte minden résztvevő jót akar: a magyar bor keresettségének és elismertségének javulását.
Nagyjából azonban ennyi a közös az érintettekben. Ezenfelül a szereplők közt az ellentétek, sokszor személyes sérelmek régi vagy újabb, szinte átláthatatlan hálója feszül. A borászok bírálják a bormarketinget, az Agrármarketing Centrum megértést és ötleteket egyaránt várna a borászoktól, maguk a bortermelők pedig gyakorlatilag nem értenek egyet semmiben azon kívül, hogy a magyar bor jó, és kitartó munkával piacképessé tehető.
Az elmúlt évek szervezeti átalakulásának dacára még mindig nehézkesen működik a hazai bormarketing, amely az alacsony fogyasztás és az adminisztrációs nehézségek mellett még érthető is. Ám a nagyobb baj az, hogy elfogadottsága a borászok körében jottányit sem nőtt. Ennek legfőbb oka, hogy a borásztársadalom maga sem képes megegyezni abban, mit akar. A bormarketing jogos és általános igénye mögött mind a mai napig nem született meg egy olyan stratégia, vagy legalább egy olyan, az alapelveket felrajzoló vízió, amelyre a felek áldásukat adnák. Nincs egyetértés abban, hogy a világon széles körben elismert vagy a jellegzetesen magyar fajtákat támogassák-e.
Ahogy abban sem sikerült megállapodni, hogy milyen vásárlói kört célozzanak meg, mely kategóriába sorolható borral. Az ízlésbeli különbségek, azaz hogy a borkultúra fiatalos, életteli vagy inkább tradicionális színeit hangsúlyozzák, már csak a kisebbik gondot jelentik.
A közös érdek felismerése, a megegyezésre való hajlandóság hiánya nem megspórolható. Amíg valamilyen kompromiszszumra nem kerül sor, addig marad minden oldalon az elégedetlenség meg az importborok diadalmenete.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.