Bár a miniszterelnöknek igaza van abban, hogy a szavak helyett a tettek számítanak, válasza könnyen visszahullhat rá. Nem feltétlenül azért, mert a félrevezetett választók emiatt ábrándulnának ki belőle: sokukhoz el sem jut a beismerés, a szimpatizánsok szűkebb köre pedig csak a politikai ellenfél esetében tartja ugyanezt bűnnek. Sokkal inkább a befektetők kijózanodása okozhat problémát. A Széll Kálmán-terv bejelentése óta megerősödő bizalom ugyanis az ígéreteknek szólt, a fenntartható fiskális pályát megalapozó intézkedések továbbra is váratnak magukra. A hétvége után talán már többet láthatunk ezekből, az eddig bejelentett lépések mindenesetre nem utalnak a problémák érdemi, tartós kezelésére.
Épp ezért lett volna jó fogódzót találni abban a jelentésben, amelyet a Világgazdasági Fórum (WEF) adott ki tegnap. Elvégre az a tények és az üzletemberek véleménye alapján mutatja meg, hol is áll jelenleg Magyarország versenyképessége másokkal összehasonlítva. Csakhogy a felmérés a módszertana miatt jelentős részben még a múltat tükrözi, a jelenre, pláne a jövőre kevés útmutatót ad. Ráadásul az előbbit is ellentmondásosan teszi: míg például a szintén svájci IMD májusi, hasonló listáján öt helyet visszaestünk, a WEF rangsorában – ugyanazt az időszakot némileg eltérő kritériumok alapján vizsgálva – négy helyet előreléptünk.
A versenyképességi listák mégsem haszontalanok. Megmutatják a gyengeségeinket másokkal szemben. Azokat a területeket, ahol a tetszetős szlogenek ellenére évek óta nem történt változás. Hogy lesz-e végre, az pedig még nem is csak kizárólag a közelgő bejelentéseken, hanem azok megvalósításán múlik majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.