Ám míg arról még a legnaivabbak is régen lemondtak, hogy a futball és a politika Magyarországon megéljen egymás közelsége nélkül a következő negyven–ötven évben, addig a tudomány esetében mintha önmérsékletet tanúsítottak volna a politikusok. Mostanáig. Egyre látványosabb az egymásra mutogatás a szegedi szuperlézer miatt, jobb- és baloldalon egyaránt mindenki teljesen biztos abban, ki a hibás a csúszásért (természetesen a másik), és már megint azok a vesztesek, akik nyugodtan dolgozni szeretnének. Ritka fontos beruházás lehet a szegedi, ezt az is könnyedén érzékelheti, akinek a ballagása óta fogalma sincs a fizikáról – el lehet képzelni, a szakmabelieknek mit jelenthet egy ilyen projekt. A többieket pedig meggyőzheti a több száz munkahely és az infrastruktúra-fejlesztés ígérete.
Ehhez képest nem látunk mást, csak felelőst kereső kormányt, a vádakat áthárító városvezetést és pletykákat Botka László és Lázár János, Szeged és Hódmezővásárhely, az MSZP-s polgármester és a fideszes kormány ellentétéről. Csodálkozzunk? Legfeljebb egy olyan országban, ahol még soha nem tettek keresztbe egyetlen tervnek sem, csak mert a másik oldal csinálta.
Csak remélni tudjuk, hogy Lázár János lesz az egyetlen, akinek lézerblokkolója volt, neki is csak az autóján, a szegedi projekt pedig rendben végigmegy. Mellesleg a kormányzati kommunikációs tanácsadók legjobb ötlete is ez lehetne: segítsenek Szegednek, aztán meglátják, mit kezd az ottani MSZP az „ezt is a kormánynak köszönhetjük” óriásplakátokkal a kész szuperlézerközpont mellett.
De túlnézve az aktuálpolitikán: hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy Magyarországnak Szegeden aranybányája van. Az ottani tudományos élet nélkül az ország vajmi keveset érhet csak el. Óriási értékről van szó, merni kellene gondozni. Minden politikától függetlenül.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.