Erdős Mihály, a Generali elnök-vezérigazgatója
„Fontos lehetőséget látok a biztosítási szektor számára a nyugdíjbiztosításokra 2014 januárjától bevezetett adókedvezményben. Úgy gondolom, hogy az új kedvezmény – felelős értékesítési magatartással – egyrészt elősegítheti az öngondoskodási kultúra erősítését hazánkban, másrészt hozzájárulhat az életbiztosítások piaci penetrációjának növeléséhez. Nagy kérdés számomra ugyanakkor, hogy a biztosítási szektornak sikerül-e 2014-ben tényleges növekedést elérnie korrigált díjbevétel alapján. Fontos lenne, hiszen ez a mutató kiszűri a kedvező kamatkörnyezet miatti egyszeri díjbevételek hatását, és a jóval stabilabb, rendszeres díjas biztosítások növekedését tükrözi.”
Niklai Ákos, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének új elnöke
„2014-ben a világturizmus további növekedését várom. Ázsiából Európába özönlő – főként kínai – turistákon túl továbbra is erős marad az Európán belüli forgalom, a téli-nyári nyaraló vendégek mellett a városlátogatás és az idősek szegmensének növekedése is várható. Szállodáinkban – különösen vidéken – a SZÉP Kártya által is ösztönzött belföldi turizmus jelentős tényező marad. A szállodai átlagárak további növekedése kívánatos, ehhez az értelmetlen árversenyt meg kéne szüntetni, erősíteni kell a magasabb költésű látogatók és a több szolgáltatást is igénybe vevő gyógyturisták forgalmát. Kívánom a szakmának, hogy marketingre több forrás legyen és a szállodaipar versenyképességének javítására konkrét lépések történjenek.”
Tolnay Tibor, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnöke
„Az ÉVOSZ prognózisa szerint 2014 első felében az építőipar lendülete megmarad. A pozitív folyamatot alapvetően az uniós forrásból finanszírozott projektek, építési-beruházási közbeszerzések generálják. Kérdés, hogy a 2014-2020-as uniós pénzügyi időszakot hogyan tudja indítani Magyarország. Megtörhet az év második felében a lendület, ha az új szervezeti, pályáztatási struktúra és a pályázatok befogadása-elbírálása nehézkesen indul. Az idén a magánszférából a gépipar, az élelmiszeripar, a mezőgazdaság, idegenforgalom-vendéglátás építési-beruházási keresletének növekedésére számítunk. A lakossági megrendelések és az ingatlanfejlesztési nagy befektetések piacán érdemi bővülés nem várható.”
Laufer Tamás, az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetségének elnöke
„A szektor további növekedését, erősebb kormányzati elkötelezettséget várok a kiemelten magas hozzáadott értékű IKT mellett. Ideje a gazdaságfejlesztésben a hangsúlyt a termelő vállaltokról az élőmunka- és tudásintenzív ágazatok felé eltolni. A tudásintenzitás miatt kiemelt fontosságú számunkra az oktatás, az új kormánytól ezért IKT piac-konform új köz- és felsőoktatási környezetet várunk, beleértve a NAT erősebb computing szemléletét. Várjuk továbbá a 2014-2020-as uniós programok gyors elindulását, az állam és a piac határainak egyértelműbb lehatárolását, ezzel kapcsolatban pedig kiszámítható, hiteles kormányzati kommunikációt. És végül, de nem utolsósorban a startup világ további erősödését.”
Wilde György, a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára
"A magyarországi üzemanyag-kiskereskedelemben a benzin iránti kereslet a szövetség tagjainak várakozásai szerint a tavalyi évi szinten marad, a gázolaj piacán enyhe, néhány százalékos emelkedés is következhet. Utóbbi a vártnál sokkal nagyobb is lehetne, ha Magyarország és Törökország áfavisszatérítési megállapodást kötne. Ma azonban az a jellemző, hogy a török kamionosok tankolás nélkül hajtanak át az országon, és csak Ausztriában vásárolnak újra, ahol a magyarországinál 100 forinttal olcsóbban jutnak üzemanyaghoz. Könnyebbség lenne a hazai közúti áruszállítók számára, ha érdemben gyorsabb lenne az áfa visszatérítése azokban az uniós tagországokban, amelyekkel már ilyen szerződése van Magyarországnak.”
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.