Közölte, hogy a magyar statisztikai adatok szerint 2007-ben a magyar kivitel Dél-Koreába 27,3 százalékos növekedés mellett 258,2 millió dollárt tett ki, ebből 33 millió dollár értékű volt az élelmiszer, illetve az ital- és dohánytermékek exportja.
A magyar sertéshús iránt - kiváló minősége és versenyképes ára miatt - változatlan az érdeklődés, és reális lehetőség lenne más hús- és húskészítmények, élelmiszerek, illetve mezőgazdasági termékek szállítására is. A magyar export további bővítésének jelentős területe a jövőben is leginkább a gépipar, a járműipar és az elektronikai ipar lehet, ezek az ágazatok 2007-ben 192 millió dollár értékben exportáltak Magyarországról Dél-Koreába.
Sült Tibor elmondta: Magyarország koreai behozatala tavaly 2.071,8 millió dollár volt, amely az előző évhez képest 46,4 százalékos növekedés. A legfontosabb importtételek a gépek, gépi berendezések és feldolgozott termékek voltak - tette hozzá.
Míg korábban a kivitel közel 40-50 százalékát az élelmiszeripari termékek, ezen belül is a sertéshús adta, addig ez az arány egyre inkább eltolódik a magas hozzáadott értéket képviselő termékek irányába - tette hozzá.
Hangsúlyozta: a kétoldalú gazdasági kapcsolatokon belül magyar részről kiemelt jelentősége van a koreai vállalatok magyarországi tőkebefektetéseinek; ez a befektetési állomány eléri az 1,6 milliárd dollárt.
Wan Hee Kim, a Koreai Importőr Szövetség elnöke elmondta, jelenleg 33 koreai befektető cég van jelen a magyar piacon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.