A képviselőház és a szenátus demokrata többsége egyelőre vonakodik elfogadni a tervet. Szerintük az olajcégeknek jelenleg is elegendő terület áll rendelkezésükre. Külön kiemelik, hogy egy határozat elfogadása esetén is legkorábban 5-10 év múlva törne az első olaj a felszínre.
Bush éppen amellett érvel, hogy a demokraták által évek óta hajtogatott olajstop vezetett a jelenlegi benzinárakhoz. Elfogadhatatlannak találja a kongresszus tétlenségét. Jelenleg egy 1982-es kongresszusi határozat tiltja egyes zónákban a termelést.
Az amerikai elnök azt szeretné, ha a képviselők engedélyeznék többek között egy alaszkai természetvédelmi területen is a fúrást, valamint az olajfinomítók kapacitásának emelését.
Az amerikai törvények szerint egy kongresszusi engedély mellett a part menti államok saját döntése lenne, hogy az olajcégek fúrhatnának-e, vagy sem. Schwarzenegger kaliforniai kormányzó például máris bejelentette: biztosan a termelési tilalom mellett marad.
McCain republikánus elnökjelölt támogatja, a demokrata Obama ellenzi a tervet. Utóbbi szerint az elképzelés rövid távon nem segítene, hosszú távon pedig nem jelent élhető stratégiát; sokkal inkább megújuló energiaforrásokra és energia-hatékonyságra kell építeni Amerika külföldi olajfüggőségének megszüntetéséhez.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.