A korábban, közel 20 évig maga is szenátor Phil Gramm úgy látja, hogy a siránkozás akkor hágott tetőfokára, amikor Amerika minden korábbinál dominánsabb lett a világban, amikor felhalmozott előnyök valóságos hegyein ül, és amikor a lakosság a globalizáció utolsó 30 évének hozadékait élvezi.
A nyilatkozatra nyomban lecsaptak a demokraták, akik igyekeztek felhívni a politikus figyelmét napjaink - nem szívderítő - gazdasági valóságára. Gramm maga 1978 és 2002 között volt a kongresszus tagja, ebből 1985-től Texas állam által delegált szenátorként szolgált a szövetségi törvényhozásban. Most a Washington Times részére adott interjúban fejtette ki azt a nézetét, hogy a „mentális depresszióhoz” hasonlóan létezik „mentális recesszió”, és most Amerika pontosan ez utóbbi állapotában van.
A – végzettségét tekintve közgazdász – politikus szerint nagyrészt a sajtónak köszönhető, hogy az emberek elveszítették bizakodásukat és fogyasztóként évtizedek óta nem tekintettek ilyen pesszimistán a jövőre, mint most. Amerika versenyképességének elvesztéséről akkor folyik rimánkodás, amikor éppen egy erőteljes exportboom bontakozik ki – figyelmeztetett a korábbi törvényhozó. Gramm – aki egy ízben maga is indult az elnökjelöltségért – mindennek okát abban foglalta össze, hogy a „nyomorúságról szóló hírekkel lehet újságot eladni”. Gramm a republikánusok eszmerendszerének zenitjén volt pártjának egyik meghatározó egyénisége.
Most McCain gazdasági programját propagálja benne egy egyszerűsített – és opcionálisan választható – 10 és 25 százalékos kulcsú jövedelemadót, amelyből mindazonáltal nem lehetne kedvezményeket levonni. Az elnökjelölt nevében drasztikus kiadáscsökkentést szorgalmaz – mint tette azt aktív politikusként maga is egy, a nevét viselő államháztartási kiegyensúlyozási törvénnyel – a takarékossági program részeként főleg a Pentagon pazarló beszerzéseire, és a kongresszus tagjainak választókörzeteiben célzottan végrehajtott, népszerűség-javító kiadásokra és fejlesztésekre összpontosítana. Az ottani, állami kezelésű alapnyugdíjrendszert úgy szanálná, hogy a nyugdíjkorhatárt 70 évre emelné, bár erre hosszabb átmenetet kötne ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.