Az MNB által fokozottan nyomon követett béralakulás most kisebb inflációs nyomást mutat, mint amit korábban a szakértők jeleztek.
A fizetések viszonylag alacsony dinamikája jelzi, hogy a várakozásokban is érvényesül az inflációcsökkenés, ez mérsékli a további MNB-kamatemelés esélyeit. A reálkereset-növekedés üteme lassúnak számít, de ehhez hozzájárul az előzetesen vártnál magasabb inflációs ütem is. A közszférában dolgozók száma még mindig alacsony szinten maradt, a tavaly ilyenkorinál öt százalékkal kevesebben, 720 ezren voltak. A korábbi vélekedéssel ellentétben tehát tartósnak mutatkozik az állami leépítés.
A bruttó átlagkereset 7,9, a nettó 7,2 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, ezen belül a versenyszférát 8,9, a költségvetési szervezeteket pedig 4,1 százalékos növekedés jellemezte – tette közzé a Központi Statisztikai Hivatal. Az első öthavi reálkereset – a fogyasztói-árindex 6,9 százalékos növekedése mellett – 0,3 százalékkal emelkedett. A teljes munkaidőben alkalmazásban állók átlagos bruttó keresete 195 700 forint volt, ezen belül a vállalkozásoknál dolgozóké 188 100, a költségvetési szervezeteknél alkalmazásban állóké 218 100.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.