Az utóbbi hónapokban tapasztalt esések miatt a tavalyi év azonos hónapjához képes, csak 0,7 százalékos növekmény jelentkezett. A Reuters által előzetesen feltett körkérdésekre adott szakértői válaszok átlaga szerint májusban az előző hónaphoz képest 0,5 százalékos növekménynek és a tavalyi azonos hónaphoz képest 1,0 százalékos hanyatlásnak kellett volna bekövetkeznie.
A tényleges növekmény annál is meggyőzőbb mivel – a német statisztikai hivatal szabályai szerint – abban nem szerepelnek a járművekre és az üzemanyagra költött összegek.
Ez utóbbi két tétel beszámításával a Bundesbank 2,6 százalékos kiskereskedelmi forgalomnövekedést hozott ki májusra, reálértéken számolva és szezonálisan kiigazítva.
Az adatot elemzők bizalomkeltőnek értékelik, főleg annak fényében, hogy a gyorsuló infláció – főleg az élelmiszerek és az üzemanyag drágulása – erős fékező hatást fejtett ki a háztartások kiadásaira.
Az utóbbi két és fél év során a német gazdaság sok százezer új munkahelyet hozott létre, az országban a foglalkoztatottak száma májusban elérte a 40,24 milliós szintet.
A foglalkoztatási kilátások javulása következtében feszültebbé vált a munkaerőpiac, ennek folytán gyorsult a bérek emelkedésének üteme, bár a kézhez vett növekmény egy hányadát elemésztette az ugyancsak gyorsuló drágulás.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.