A lista éléről elmozdíthatatlan Demján Sándor folyamatosan bővíti gazdasági portfólióját. Vagyonát megalapozó cége, az idén 10 éves TriGránit folyamatosan terjeszkedik Európa nagyvárosaiban. A Korda Filmstúdió és a West End City Center után Krakkóban és Bukarestben is belvárosi bevásárlóközpontok épülnek. Vagyona a magyar nemzeti össztermék közel egy százalékának felel meg – írja a Deluxe.
Csányi Sándor továbbra is a második a listán, bár az idei évben csökkent portfóliójában az OTP részvénycsomag értéke. A nemzetközi hitelpiaci válság ellenére a bankvezér nem pesszimista, úgy véli, hogy irányításával az OTP Bank egyre közelebb kerül ahhoz, hogy a közép-kelet-európai régió meghatározó pénzintézete legyen.
Bige László Tibor, a hazai műtrágyagyártás vezető egyénisége megfosztotta a harmadik helytől Várszegi Gábort. Az eredeti foglalkozását tekintve gyógyszervegyész Bige 79 milliárdra növelte vagyonát.
Megtartotta negyedik helyét Leisztinger Tamás, a Forrás Rt. főtulajdonosa. Az eredetileg fizikusnak készült üzletember ingatlan- és pénzügyi befektetéseiből 11 milliárd forinttal növelte vagyonát, így most 75 milliárd forintot mondhat a magáénak.
Széles Gábor az ötödik helyen áll szintén 75 milliárdra becsült vagyonával. A tavalyi évet teljes egészében médiavállalkozásainak szentelte, az Echo TV, a Vital TV és a Magyar Hírlap tartozik portfóliójába, ezenkívül egy 300 millió forintos befektetésből megvalósult nyomdát is létrehozott Székesfehérváron.
Veres Tibor a magyar vagyonlista hatodik helyére került 62 milliárd forintos vagyonával. Cége, a Wallis-csoport nemcsak Budapesten, hanem vidéken is jelentős fejlesztéseket indított és fejezett be a közelmúltban. Olyan projektek kapcsolhatók a céghez, mint az egri Agria Park, a Fót melletti East-Gate Business Park vagy a Közgáz Stúdium épülete.
A hetedik leggazdagabb Várszegi Gábor, aki a kiadvány szerint 60 milliárd forint felett rendelkezik. (A Napi Gazdagság 90 milliárdra tette vagyonát néhány hónappal ezelőtt). A milliárdos, aki nem szívesen ad interjút, a nyolcvanas években alapozta meg vagyonát a Fotex fotószolgáltatási céggel, amit az Azúr, az Ofotért, a Keravill, a Domus és az Ajka Kristály követett.
Wáberer György többségi tulajdonú cégcsoportja, a Waberer''s csoport dinamikusan növekedett, az üzletember vagyonát a Top 150 szerzői 58 milliárd forintra becsülik. Legújabb projektje az volt, hogy megvásárolta a Multicont Zrt-nek az a felét, amely eddig nem volt az övé, így megszerezte a csepeli szabadkikötő feletti százszázalékos ellenőrzést.
A kilencedik leggazdagabb magyar Rákosi Tamás, akinek érdekeltségei közé tartozik az IKO Production, az RTL Klub egyik legnagyobb műsorbeszállítója. A Való Világ, a Szombat esti láz és a Csillag születik is az ő produkciós cégénél készült.
A mindössze 38 éves Kovács Bence János zárja a top tízes listát 50 milliárd forintos vagyonával. A Spanyolországban élő ingatlanmágnás neve az idén nyáron bukkant fel először a magyar sajtóban. Vagyonát a dél-európai országban alapozta meg az ingatlanfejlesztési és a befektetési piacon, a telítettség miatt azonban hazai vizekre evezett. Projektjei közé tartozik a sávolyi Balatonring és a pécsi Magasház szállodává építése.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.