A befektetési bank szerint a jövő év második felében már elindulhat a konszolidáció, és elképzelhető, hogy nem lesz akkora a visszaesés, mint a mostani prognózisban. Több alkalommal tárgyaltak különböző meghatározó piaci szereplőkkel, ezen elmondta a magyar kormány is, hogyan látja a gazdasági helyzetet – mondta Veres János pénzügyminiszter.
A tőkepiaci helyzetet, ezen belül az állampapírpiacot is áttekintették olyan szempontból is, hogy a pénzügyi válság elmúltával milyen eszközökkel lehet megalapozni a továbblépést. Nem néhány napos, hanem néhány hetes időtávon nyugodhat meg az állampapírpiac – mondta Veres. Kérdésre hozzátette: nincs garancia, hogy nem lesz további költségvetési módosítás, de a mostani helyzetképhez hozzáigazították a legutolsó költségvetési változatot. A fiskális szabályok bevezetéséről folyamatos egyeztetés folyik, és Veres biztos benne, hogy lesznek részei, amiket megszavaz a parlament, kérdés, hogy kétharmados többséget lehet-e szerezni.
Az 1000 milliárdos növekedési alapról Bajnai Gordon, gazdasági és fejlesztési miniszter azt nyilatkozta, hogy azért van rá szükség, mert három helyen fogja a válság „megütni” Magyarországot: pénzből, piaci lehetőségből és munkahelyből lesz kevesebb jövőre. Október 2.-án már megkezdte a válságkezelést a 800 milliárdos csomaggal. Ha további munkahelyeket veszítünk, az nagy probléma lesz, ezért egy komplex beruházásélénkítő, forrásnövelő csomagot készítettek. (Összesen 1800 milliárdnyi beruházást látnak megindulni a következő 15 hónapban.) Mindezen túl a munkahelyteremtésre, munkahelymegőrzésre is tartalmaz lépéseket, és a gazdaság versenyképességét is növeli a csomag. A Goldman Sachs gratulált a válságkezeléshez – fűzte hozzá a gazdasági miniszter, de hozzátette: a csatát megnyertük, de hosszabb háború elé nézünk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.