Miután a természet és a kulturális örökség turisztikai hasznosítása prioritásként jelenik meg a 2005-ben elfogadott NTS-ben, továbbá, nemzetközi viszonylatban is kiemelt fontossággal bír a fenntarthatóság és a klímaváltozás hatása, az ökoturizmus, és annak tudatos fejlesztése a magyar turisztikai kínálatban is nagy jelentőséggel bír – mutatott rá Kovács Miklós.
Mi az az ökoturizmus?
az ökoturizmus a természeti, környezeti és kulturális látnivalók - például Nemzeti Parkok - felkeresését, a turista környezeti nevelését jelenti a legkevesebb kár okozásával és úgy, hogy a helyi közösségek, a gazdaság, valamint a környezet a lehető legtöbb hasznot húzzák látogatásából. A vélemények megoszlanak az ökoturizmussal kapcsolatban: van, aki szerint a kirándulók keveset költenek, de van olyan szakember is, aki az úttörő ágazatot látja a természetközeli idegenforgalomban.Hangsúlyozta azt is, hogy a cél érdekében szorosan együttműködnek a vidékfejlesztési tárcával, az erdőgazdálkodásokkal, nemzeti parkokkal és oktatási intézményekkel. A stratégia alapjául szolgálhat a majdani, témában megjelenő pályázatok szempontrendszerének kidolgozásához is.
Az ökoturisztikai stratégia prioritásai a következők: a turisztikai infrastruktúra fejlesztése, kínálatfejlesztés, humán fejlesztés, kapcsolódó termékek és szolgáltatások fejlesztése, marketing, értékesítés, látogatói menedzsment, szervezeti háttér és térségi menedzsment fejlesztése
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.