A recessziós félelmet erősíti a Nemzetközi Valutalap gyorsbecslése, amely szerint jövőre a világ gazdaságának bővülése az 1982-es stagnálás szintjére süllyedhet vissza. Az Egyesült Királyságban a harmadik negyedéves növekedés alulmúlta a várakozásokat, ahogy a német termelői árindex is rosszabb lett a prognózisnál (ez a részvénypiacokat is a mélybe rántotta).
Az amerikai könnyűolaj (WTI) hordójának ára ma közel 5 dollárt csökkent 62,93 dollárra, több mint egyéves mélyponton áll az árfolyam. Az árfolyamra egyelőre semmilyen hatással nem bírt az OPEC mai bécsi rendkívüli ülése , amely két év után először megállapodott a kitermelés csökkentésében. Novembertől napi másfél millió hordóval kevesebb nyersolajat pumpálnak a föld felszínére a világkitermelés 40 százalékát adó szervezet tagjai.
Eközben az arany jegyzése is az elmúlt 25 év legnagyobb zuhanásába kezdett: egy uncia ára 25 dollárt veszített ma értékéből és 695,60 dolláron állt meg a jegyzés. A platina ára 31,5 dollárt csökkent, egy uncia 778,95 dollárba kerül.
Jellemzően más nyersanyagok sem ússzák meg az árzuhanást: a grafit ára 10 százalékot esett ma: 1161 dollárba kerül egy tonna, ezen a héten eddig összesen 19 százalékot veszített értékéből. Az alumínium ára 3,1 százalékkal csökkent ma 1954 dollárra tonnánként a londoni fémtőzsdén (ezen a héten 12 százalékkal csökkent az árfolyam). A réz ára a hét minden napján meredeken csökkent (e heti vesztesége 22 százalék). Más nyersanyagok is hasonló mélyrepülést élnek meg: a pálma olaj malajziai ára 12 százalékkal csökkent, a kukorica, szójabab Chicagóban szintén esik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.