Az MTI-nek szerdán Brüsszelben nyilatkozva az adópolitikai és vámuniós biztos úgy vélte, az aznap bejelentett hitel biztosítani fogja a magyarországi bankok zavartalan működéséhez szükséges devizaforrásokat.
Kovács László elmondta: a megállapodásnak az volt a feltétele, hogy a kormány a súlyos nemzetközi válság következtében kialakult hazai és nemzetközi feltételekhez igazítsa a gazdaság fejlődési pályáját, a jövő évi költségvetésben reális, teljesíthető célokat tűzzön ki, és folytassa az államháztartási hiány gyors ütemű csökkentését.
Az Európai Bizottság és a Nemzetközi Valutaalap nem írt elő konkrét kormányzati intézkedéseket, a célok eléréséhez szükséges lépésekről a kormánynak kell döntenie - fejtette ki. Hozzátette: ezek elkerülhetetlenül fájdalmas hatású döntések, de a pusztító természeti katasztrófákhoz hasonlítható világméretű válság körülményei között csak ezek biztosíthatják a magyar gazdaság talpon maradását, a még súlyosabb következmények elkerülését. Fontos körülmény, hogy a nemzetközi támogatás nemcsak a rövid távú válságkezelő lépésekhez, hanem a hosszabb távú reformok elindításához is megteremti a feltételeket.
Kovács Lászlónak az is meggyőződése, hogy a kormány helyesen cselekedett, amikor "nem várt csodára", hanem a helyzet súlyosságát érzékelve a térségből elsőként fordult az Európai Bizottsághoz és az IMF-hez segítségért. Valószínűnek tartja, hogy más ország is kényszerülhet hasonló lépésre. Ilyenkor az időtényezőnek, a gyors cselekvésnek fokozott jelentősége van - emelte ki.
A történtek jól érzékelhetően bizonyítják, hogy milyen előnyökkel jár, szükség esetén milyen védelmet jelent Magyarország számára az uniós tagság - szögezte le a magyar biztos.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.